Google Ban Nasıl Kaldırılır?

Bir web sitenin trafiği ortalama %50 fazlası google üzerinden geldiği için bir webmasterin başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir google dan ban yemek.Sitemiz google tarafından banlandığın da google arama motorun da index almamaya başlar neticesin de Google de artık site linkleriniz gözükmez.Bunu anlamanın en kolay yolu site linkinizi kopyalayıp google arama kutusunda taratmaktır eğer çıkmıyorsa bunun iki nedeni vardır.

1.Siteniz yeni henüz google botlarında indexlenmemiş olabilir, bunu çözmek için şu yazımızı okuyun. https://isacoturoglu.com.tr/code/sitemap-neden-onemlidir.html

2.Siteniz indexliyken sonradan çıkmıyorsa ve google indexleriniz silindiyse durum vahim demektir.

Google Kaç Çeşit Ban Uygular?

1. Google web sitesi banı

2.Google Adsens reklam banı 

3.Google IP den banlanmak (En kötüsü)

4.Site alınırken google banlı site olabilir.

biz burada web site banını kısaca anlatacağım.

Google Ban Kontrolü

Sitenizin banladığını test etmek için ban kontrol siteleri var, şu sitelerden faydalanabilirsiniz.

http://analiz.r10.net/google-ban-kontrolu/

http://analiz.r10.net/google-adsense-ban-kontrolu/

https://wmaraci.com/google-ban-kontrol

https://ban.wotmp.com/

http://www.iyinet.com/adsense-ban-kontrol/

http://www.websitearaclari.com/google-ban-kontrol.html

http://dusendomainler.com/google-ban-kontrol

Site Domain Ban kontrolü

Yeni alacağınız bir sitenin banlı olup olmadığını anlamak için şu siteyi kullanabilirsiniz.

Önce domain Adsense’den banlı olup olmadığını öğrenmemiz gerekir.Bunun için yapmanız gereken; http://www.bannedcheck.com/ siteye girip düşecek domaini yazıp “is not banned from Google AdSense” yazısını görüyorsak domainimiz banlı değildir.

Google Ban Nasıl Kaldırılır

Google Ban Nasıl Kaldırılır?

Google tools uygulamasına giriş yapın.

https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration

Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Bu sayfa sadece bilgi amaçlıdır. Sitenizin banının kaldırılması garantisi vermez. Eğer Google hile yaptığınızı anlarsa domainin sicili kabarabilir. Böyle bir durumdan blogyaziyoruz.biz yönetimi sorumlu tutulamaz.

İletişim kutusuna mesaj yazıp incelenmesi için göndermeniz gerekmektedir. Google ban kaldırmak için aşağıdaki örnek şablondan faydalanabilirsiniz.

Merhaba, ben isacoturoglu.com.tr sitesi sahibiyim. Sitem Google Dizininde görünmüyor. Son birkaç haftadır sitemin ziyaretçileri bir hayli azaldı. Sitemi tekrar değerlendirmenizi ve bir sorun bulunması halinde beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. Site Sahibi …………
Yeniden değerlendirme isteği

butonuna basın.

Eğer olumsuz cevap gelirse tekrardan bir mesaj daha gönderebilirsiniz.

Birkaç hafta içinde siteniz Google’daki eski yerine kavuşma durumunuz yüksektir.

Warez Nedir Spam Nedir Banlamak Nedir

Warez Nedir? Spam Nedir? Banlamak Nedir?

Her siteye link vermeyin! Örneğin warez siteler olarak tabir edilen korsan yazılımla alakalı her türlü site diğeri ise adult siteler katogorisindeki porno veya erotik sitelere link verilirseniz, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) tarafından cezalandırılmanız çok yüksektir! Bu tür şeyleri genelde spamp olarak en çok şu siteler yapıyor.

Google Tarafından Banlabilecek Sitelere Örnek

Örnek verecek olursam;
Çilingirciler, Emlakçılar, Evden eve nakliyat firmaları, Su tesisatçıları, Çanak anten arızası veya uydu servisleri, Oto galericiler şeklinde sıra uzayıp gidiyor.

Yaptıkları şey her semt ve ilçenin adı ve mesleklerinden oluşan içeriği olmayan boş sayfalar açıyorlar. Örneğin Beyoğlu çilingirci, Ulus çilingirci… gibi yazıyorlar.Ama sayfaya tıklayınca boş çıkıyor. Sadece sayfalarda olan firmanın irtibat numaraları var. Önceleri bu tür firmaların bunu neden yaptığına bir anlam veremezdim.

Ama SEO konusunda zamanla bilgim artıp daha fazla şeyler okuyunca bunu niçin yaptıklarını çok iyi anlıyorum.Yani kasıtlı olarak arama motorlarını yanıltıyorlar. Arama motoru botları tarafından fark edilinceye kadar bu siteler 1. sırada çıkmaya devam ediyorlar. Tabi bir gün botlar tarafından fark edilip banlanınca ne olduğunu anlayamaz hale geliyorlar. Sadece siteniz banlansa iyi aynı IP den açılan tüm siteleriniz IP ban yeme riskide bulunuyor. Lütfen sahtekarlık yapmayın.Özgün içerik hazırlayın.

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html