Başkent Ankara’da Hatay Tanıtım Günleri 2016

Ankara’da bu yıl 2-6 Kasım 2016 tarihinde düzenlenecek “Başkent’te Hatay Günleri 5” organizasyonundan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacağı açıklandı.

Hatay Günlerini 4. gününde gezdik ve sizler için 30 civarında video çektik.Bol video içeren bu sayfamızı çok beğeneceğinizi düşünüyorum.Çünkü Hatay Günleri anlatılmaz, yaşanır demekten kendimi alamıyorum.

Apollon & Daphne Efsanesi Hatay Günlerinde

Apollon & Daphne Efsanesi

Apollon Likya Ormanlarında gezerken çok güzel bir kız görür. Bu kız ırmak tanrısının kızı DEFNE’dir. Altın saçları topuklarına kadar inen bir peri kızıdır. Apollon kızı görür görmez âşık olur. Kızı takip etmeye başlar. Kız kaçar Apollon kovalar. Kız babasından yardım ister, Apollon tam yakalayacağı sırada babası onu bir defne ağacına döndürür. Tam yakaladığında da DEFNE bir ağaçtır artık.Hani bizim çevremizde anaların çocukları beşiğe yatırdıklarında döşeğinin içine yapraklarını doldurdukları bir ağaç vardır. Bembeyaz mis kokulu  çiçekleriyle  tanıdığımız TEHNEL (defne) ağacı budur.
Not:Hatay Günlerine geldiğinizde Apollon & Daphne kostümü giymiş arkadaşlarla fotoğraf çektirmek artık bir adet olduğunu hatırlatmak isterim, tabi künefeyi de unutmayalım 🙂

Hatay Günlerinde Dağıtılan Tanıtım Kitapçıkları

Aşağıda Hatay Günlerinde stantlardan aldığım tanıtım kitapçıklarını hakkında fikir vermesi için çektim.

Başkent’te Hatay Günlerinden Ne Alınır?

Hatay Günlerine gittiğinizde yenilecekleri saymazsak, ne alınabilir kısmı da çok merak edilen bir konudur.Evet sizlerin merakını gidermek için yaptığımız alışverişleri masanın üzerinden sergilediğimiz bir video çektim.Hatay günlerinden ne alınır sorusunun cevabını videodan öğrenebilirsiniz.

Merdef Yöresel Ürünler Hatay Günlerinde

Merdef Yöresel Ürünler, defne sabunu, baharat, salça, nar ekşisi,reçel ve kuruluk tarzı ürünler satıyor.

Samandağ Eryılmaz Peynircilik Hatay Günlerinde

Eryılmaz Peynircilik standı Hatay Günlerinde yoğun ilgi gören yerlerden birisiydi, video da gördüğünüz üzere elemanlar harıl harıl çalışıyorlardı.

Lival Çiftliği Hatay Günlerinde

Lival Çiftliği renga renkte ve çeşitte reçellerin olduğu bir stant diyebilirim.Hatta internet sitesi üzerinden de Hatay’a kadar gitmeden sipariş verebiliyorsunuz.Hatay günlerinde farklı reçelleri tatmak için çok iyi fırsatınız olduğunu belirtmek isterim.

Kocadağ Yöresel Köy Ürünleri Hatay Günlerinde

Kocadağ Yöresel Köy Ürünleri arasında zeytinler, sabunlar, baharatlar,reçeller, salçalar gibi geniş bir yelpazede ürünleri var.Hatay günlerinde mutlaka uğramanızda gereken stantlardan birisi diyebilirim

Hatay Pazarı Hatay Günlerinde

Hatay Pazarı standında ceviz reçelinin tadına baktım.Tat olarak biraz Bursa’nın çok meşhur kestane şekerini andırıyor.Hatay Pazarının nar ekşisini çok beğendim ve bir tane aldım, fiyat olarak biraz pahalı olabilir fakat %100 nardan üretiliyormuş.

Şenköy Mirioğlu Peynirleri Hatay Günlerinde

Defne Belediyesi Hatay Günlerinde

Defne Belediyesinin standında ipek böceği kozalaklarıyla dolu bir sepet gördüm.Ayrıca deva bir şişede zeytinyağı sergileniyordu.

Helena Center Sedefli Tahta Hatay Günlerinde

Helena Center Sedefli Tahtalar Hatay Günlerinde büyük ilgi ve merak uyandırdığını belirtmek isterim.Detaylar videodan ulaşabilirsiniz.

Arsuz Belediyesi Hatay Günlerinde

Arsuz Belediyesi standı oldukça sıra dışıydı. Evet yer muşamba tarzı bir şeyle kaplı gibi geldi.Sanırım Arsuz Belediyesi fotoğraf çektirmek isteyenler için 3 boyutlu bir hava katması için böyle bir yönteme başvurduğunu düşünüyorum.Arka köşede kayık ve deniz manzarası önünde bolca fotoğraf çektirenlerle dolup taştı. Arsuz Belediyesi dikkatimi çeken bir ayrıntı olarak belirtmek isterim, daha önceki yıllardan biliyorum. Akdenize sahili olan bir ilçe olup bunu fuarlarda anlatmak için başarılı tanıtımlar yaptığını düşünüyorum, fakat Suriye’de olan iç savaş nedeniyle bunun sekteye uğradığını da düşünmeden edemiyorum. Stantlarında her daim bir turizm haritası bulunur, bu yıl ayrıca ceviz reçeli de ikram ediyorlar, video da izlediğiniz üzere 😉 Bakalım Arsuz Belediyesi gelecek yıl Hatay Günlerinde karşımıza nasıl bir sürprizle çıkacak.

Esmergil Baharat Hatay Günlerinde Zahteri Tanıttı

Esmergil Baharat Hatay Günlerinde Zahteri Tanıttı.

Hatay Dörtyol İlk kurşun Sergisine Yoğun İlgi

Milli mücadele döneminde ilk kurşunun Hatay Dörtyol’da atıldığını bilemeyenler mutlaka Dörtyol Belediye standına uğramadan gitmesinler.18 Aralık 1918 de Kara Mehmet Çavuş tarafından atılan ilk kurşun olarak tarihe not düşülüp, fuarda bu konu gelecek yıllarda da yer verileceğini düşünüyorum.Dörtyol Belediyesinin bu başarılı tanıtımından dolayı da tebrik etmek gerekiyor.

Arı Yetiştiricileri Birliği Hatay Günlerinde

800 üyesi bulunan Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği fuarda kameralarımıza faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği sahte bala savaş açıp fuarlarda gerçek balı tanıtmaya çalıştıklarını belirttiler.

Halka Tatlısı Hatay Günlerinde

Halka Tatlısı Hatay Günlerinde sizler için kaydettik.

Elmas Teyzenin Yeri Hatay Günlerinde

Elmas Teyzenin Yeri Hatay Günlerinde

Antakya Firik Yöresel Ev Ürünleri Hatay Günlerinde

Antakya Firik Yöresel Ev Ürünleri Hatay Günlerinde

Kabak Çekirdekleri Hatay Günlerinde

Kabak Çekirdekleri Hatay Günlerinde

Fettahoğlu Arıcılık Hatay Günlerinde

Asi Zeytinyağı Hatay Günlerinde

Başkent Ankara’da Hatay Günlerine yoğun ilgi var

Hayat Turizm Haritası

Hayat Turizm Haritası

Haberlerde Hatay Günleri

Şimdi sizleri biraz geçmişe götürüp TV kanallarında Hatay Günleri videolarıyla baş başa bırakıyorum.

2012 Yılında Hatay Günleri

2014 Yılında Star Haberde Hatay Günleri

2016 Yılında TRT Haberde Hatay Günleri

2016 Yılında HRT Haberde Hatay Günleri

Başkent’te Hatay Günlerinde Neler Olacak 2017

Yerel TV kanalı HRT TV Başkentte Hatay Tanıtım Günleri öncesi bizlere etkinlikler hakkında önemli bilgiler verdi.İşte Hatay Günlerinde Akm Fuar alanında sizleri bekleyen o gelişmeler…

Başkent'te Hatay Günleri 2017
Başkent’te Hatay Günleri 2017

http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/baskette-hatay-gunleri-2017.html

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

2016 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler için kısa bir gezintiye çıkmak isteyenler tıklasın.
http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-tanitim-gunleri-2016.html

Türkiye’nin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

Aşağıda toplamaya çalıştığım zeytinyağı markaları hakkında kısa kısa bilgilere yer vermek istiyorum.Umarım keyifle okur ve bilgi sahibi olursunuz.

Türkiyenin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları