Ankara Akm’de Malatya Tanıtım Günleri 2017

En son tanıtım etkinliğini 2013 Kasım ayında yapan Malatya, uzun bir aradan sonra Başkent Ankaralılarla buluşmaya hazırlanıyor.4.Malatya Tanıtım Günleri 12-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara AKM fuar alanında ziyaretçileriyle buluştu.
Ankara'da Malatya Tanıtım Günleri
Malatya Günleri
sosyal medyada ve internet ortamında önceden tanıtılmadığı dikkatimi çekmişti.Fuara gittiğimde bir kaç kişiye bu durumu sordum, meğer fuarın yapılıp yapılmamasında bir çekince ve kararsızlık varmış ve 1 ay kala hazırlıklara başlanmış. Geçen hafta Elazığ Günleri vardı ve hazırlıklara 6 ay önceden başlandığını hatırlatmak isterim.

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri Afişleri

 
Yukarıda görmüş olduğunuz görseller Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri afişleri olup, Ankara’daki bilboordlarda bu şekilde yer buluyor. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan görseller biraz amatörceydi, ve bu işi tanıtım dairesi biraz üzerine gidip yeni bir görselle daha göze hitap edecek şekilde dönüştürmüş.

Ankara'da Malatya Tanıtım Günleri Yöresel Ürünler Çadırı

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri Yöresel Ürünler Çadırı

Malatya’nın en çok bilinen ürünü kayısı olup hemen hemen her tezgahta görmemiz mümkündür .Esenlik Belediyesi standında Gökmen Beyi gördüm, geçen haftaki fuarlarda Malatya Günleri için sitemizde ücretsiz destek amaçlı bu sayfada kendi iletişim bilgilerini yayınlayarak fuara katılıp, stant kiralamak isteyenleri yönlendirmiştim (fuara gidip bilgileri güncellediğim için bu sayfada iletişim bilgilerini sildim).
Yöresel yemek çadırında Malatya Helvacısı standında bir çok çeşit helva vardı.
Pütürge yöresel süt ürünleri standı…
Malatya kayısı çekirdeği yağı standında çörekotu, kabak çekirdeği yağı gibi ürünlerde bulabilirsiniz.

Restoran olarak çadır içinde;
Malatya Sofrası isminde bir kaç farklı yer var. Bunlardan birisinde devasa bir semaver ile çay ikramı yapıyorlar (yemek yiyenlere tabiki 🙂 yanlış anlaşılmasın )
Ali Dayının Yeri isimde bir bölüm var taş bina içinde bir kaç standa broşürlerini görmüştüm.
Etli yemeklerin fiyatı bana biraz pahalı gibi geldi ama tüm fuarlarda genel olarak fiyatlar biraz yüksel olduğunu bir kaç fuara katılanlar mutlaka gözlemlemişlerdir. Aşağıdaki videoda yöresel yemek çadırının içini görebilirsiniz, bu videoyu kısa tuttum diğer video yarım saat sürüyor, ona da bir göz atmanızda fayda var.

Malatya İpek Tandır Ekmeği

Malatya İpek Tandır Ekmeği Büyük İlgi Gördü

Yöresel yemek çadırında Malatya Tandır Ekmeği herkesin dikkatini çekmeyi başardı.1 yıl kadar saklanabilen ekmek paketinin içinden 4 tane çıkıyor. Buraya kadar her şey normal fakat fiyatının 10TL olduğunu duyan hemen kaçıyor. Ziyaretçiler gibi ben de 10TL fiyatı biraz pahalı bulduğumu belirtmek isterim.

Ankara'da Malatya Tanıtım Günleri Fuarına Gittik 

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri Fuarına Gittik

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri taş bina içindeki bütün stantları bir video da birleştirdim.(Video üste olup 26 dak. sürüyor.) Malatya’nın yerel tv kanallarından olan Vuslat Tv ve Er Tv stantları ile fuarı daha geniş kitlelere ulaştırmak için katılmaları güzel ve yerinde bir karar olmuş.
malatya vuslat tv malatya ertv

Girişte sağ bölümde kalan Malatya Store standında ünlü isimlerin imzaladıkları forma göze çarpıyor.
Yazıhan Belediyesi standında acılı ayran ikram ediliyor ve içinde biber konuluyormuş, videoyu aşağıda ayrı bir başlık olarak açtım…

Malatya'lı Ünlüler Kimlerdir

Malatya’lı Ünlüler Kimlerdir?

Turgut Özal
İsmet İnönü
İlyas Salman
Kemal Sunan
Sümer Tilmaç
Kenan Işık
Fahri Kayahan
Prof.Dr.Cüneyt Göksen
Oktay Kaynarca

Malatya Halı Patch Arts İzzettin Kahveci

Malatya Halı Patch Arts İzzettin Kahveci

Aşağıdaki halının fiyatı o kadar pahalı ki dudağınız uçuklayabilir. Malatya halılarına ulaşmak için İzzettin Kahveci ile iletişime geçebilirsiniz. Cep: 0532 234 44 91 numaradan sipariş verebilirsiniz.

Malatya Halı Patch Arts İzzettin Kahveci Malatya Halı Patch Arts İzzettin Kahveci

Malatya Usülü Acılı Ayrana Bayıldım Malatya Yazıhan Kaymakamlığı

Malatya Usülü Acılı Ayrana Bayıldım

Malatya Yazıhan Belediyesi standında acılı ayran ikram ettiler.Acıyı sevmeyen birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki çok beğendim, hatta bayıldım. Boğazda hafif bir acılık bırakıyor, acılığını içtikten sonra bile çok fazla hissetmiyorsunuz. Yazıhan Belediyesi standında video çekerken bedavacılardan bi türlü kurtulamadım, az daha eziliyordum diyebilirim. Nerede bi ikram varsa orada hemen bitiveriyorlar, hiç görgü kuralı falan dinlemiyorlar, arsızlıkta da sınır tanımıyorlar. Neyse konumuza dönecek olursak, ayran bağırdağını elimde gören soruyor, baktım böyle olmayacak standın arkasına geçtim ve oturdum. Kayısı ve kömbe ikram ettiler, ama ayran şahaneydi. Malatya Günlerine gittiğinizde Yazıhan Belediyesi standında mutlaka acılı ayran isteyin, hatta çektiğim videoyu söyleyin, sitemde yayınladığımı, oradan gördüğünüzü, özellikle acılı ayranı tatmak için geldiğinizi söylerseniz kesin ikram edeceklerdir.

Drajan Aşireti Yayla Çadırı

Evkur Malatya Spor Store

Evkur Malatya Spor Store Evkur Malatya Spor Store

Malatya Bıçakcısı

Malatya Bıçakcısı Malatya Bıçakcısı

Malatya Arapgir Belediyesi

Malatya Arapgir Belediyesi Malatya Arapgir Belediyesi

Malatya Arapgir Belediyesi kösere ayakkabı Malatya Arapgir Belediyesi mor reyhan çayı

Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü

Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü
Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün yeni geliştirdiği ürünler içinde sirke göze çarpıyordu. En ilginç ürünü ise Kayısı sirkesi herkesin ilgisini çekti. Diğer ürünler ise kayısı çekirdeğinde kahve, kayısı reçeli, kayısı tarhanası, kayısı pekmezi, kayısı şekerlemesi, kayısı pestili, çağla turşusu, kayısı nektarı gibi geliştirilmiş ürünler var, yakın zamanda patent alarak tescillenecekmiş, fuara tanıtım amacıyla getirmişler. Ben kayısı sirkesini çok beğendim, Malatyalılar kayısı sirkesinin tanıtımına ağırlık vermesini öneriyorum şimdiden.

Kayısı sirkesi

Malatya Ziraat Odası

padisah malatya kayısısı

Malatya Yeşilyurt Belediyesi

Malatya Yeşilyurt Belediyesi

Malatya Yeşilyurt Belediyesi standı promosyon için baya yüklü gelmişler, stant önündeki kalabalık hiç bitmedi. Stant içinde ise davul zurna yöresel kıyafetli kızlar ve erkekler ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Tabi uzun süreli davul ve zurna sesi kulağımızı rahatsız ettiği için bu kısımda fazla oyalanamadım, kısa süre sonra uzaklaştım.

Malatya Pütürge Belediyesi Standı Malatya Pütürge Belediyesi Standı

Malatya Pütürge Belediyesi Standı

Pütürge Belediyesi standında misafir ağırlama bölümünde tepside petek bal vardı, tadına baktım.Bizim köydeki balların tadına çok yakındı, balı beğendim, baldan fazla anlamayan birisi olarak.Teşhir ve tanıtım ürünü olduğu için gerçek bal konulduğunu düşünüyorum, Pütürge Belediyesi standında balı tatmanızı öneriyorum.

Malatya Akçadağ Belediyesi Standı Malatya Akçadağ Belediyesi Standı Malatya Akçadağ Belediyesi Standı

Malatya Akçadağ Belediyesi Standı

Malatya Mabesem Darende Belediyesi Sanat Atölyesi

Malatya Tanıtım Günleri Malatya Tanıtım Günleri

Türkiye'nin En Büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi Malatya'da Açıldı

Türkiye’nin En Büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi Malatya’da Açıldı

Malatya tanıtım günlerinde, giriş de karşımıza çıkan fotoğraf  makinesi müzesi görselleri dikkatlerden kaçmadı.2017 Eylül ayında açılan Türkiye’nin En Büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Malatya Tanıtım Günleri

Battalgazi Belediyesi

Battalgazi Belediyesi Battalgazi Belediyesi

Malatya Tanıtım Günleri Malatya Tanıtım Günleri

Malatya Tanıtım Günleri Malatya Yeşilyurt Belediyesi

Malatya Yeşilyurt Belediyesi

 

Ankara'da Malatya Tanıtım Günleri 08-11 Şubat 2024

Ankara’da Malatya Tanıtım Günleri 08-11 Şubat 2024

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-malatya-tanitim-gunleri-2024.html

 

Malatya Dayanışma Günleri 2023

Malatya Dayanışma Günleri 2023 Ankara

Depremzede Malatya esnafı 13-20 Nisan 2023 tarihleri arasında 8 gün boyunca Altınpark fuar alanında ziyaretçilerle buluşacakhttps://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/malatya-dayanisma-gunleri-2023.html

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2017

2017 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler tıklasın.
http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-fuar.html