Son yıllarda oldukça başarılı projelere imza atan ve işsizlikle mücadele ve istihdam artışında önemli katkıları olan İŞKUR yeni bir proje ile işsizlikte önemli bir yöntem geliştirdi.İsmini çoğu kişi duymasa da bunlardan en önemlilerinden birisi de İşkur Desteğiyle kurulan İş Kulübü projesidir.Bu yıl Ankara’da 6. İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerinde karşılaştığım İş Kulübü standında keyifli bir röportaj yaptım.

İŞ KULÜBÜ Nedir

İşkur Destekli İŞ KULÜBÜ Nedir? İş Kulübü Ne İş Yapar?

İş kulübü ortamı katılımcı bireyler arasında sosyal etkileşim sağlayan, bireylerin iş arama ve kendilerini geliştirme çabalarında gerekli motivasyonu ve dinamizmi etkin bir şekilde uygulamaya yönelik işbirlikçi faaliyetler bütününü içermektedir.

Pilot iller olan İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Çanakkale, Denizli, Sakarya, Trabzon, Mersin, Kırıkkale ve Elazığ illerinde uygulanmaya başlanan ‘İş Kulüpleri Projesi’nin Türkiye genelinde 81 ilde yaygınlaştırılması işsizlikle mücadele dezavantajlı kesimlere büyük bir imkan sağlayacak.

İŞ KULÜBÜ Nedir

Hedef gruba göre değişken süreli müfredatın planlandığı ‘İş Kulüpleri’nde müfredatın içeriği de hedef grubun ihtiyacına göre belirlenebilmektedir. 4 günden 2 haftaya kadar değişen;

özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, işveren beklentileri, başvuru araçları, telefonla görüşme ve mülakat simülasyonları gibi hem teorik hem pratik bilgilerle yoğunlaştırılmış programlar ile iş arayanlarla daha yakından ilgilenilerek ve tespit edilen eksiklikler tamamlanarak istihdam edilmeleri sağlanmakta.

Ankara İŞ KULÜBÜ Fotoğrafları

Ankara İŞ KULÜBÜ

Ankara İŞ KULÜBÜ

Ankara İŞ KULÜBÜ

Ankara İŞ KULÜBÜ

WANTED İş ve Kariyer Fuarı 2020

WANTED İş ve Kariyer Fuarı 2020

isacotur yeni gif sondakika gifWANTED İş ve Kariyer Fuarı 3 Mart 2020 tarihinde TED Üniversitesi Kolej Kampüsü’nde 85 markayı öğrencilerle buluşturacak https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/wanted-is-ve-kariyer-fuari-2020.html

Ankara 6. İstihdam ve Kariyer Günleri Fuarı

Ankara 6. İstihdam ve Kariyer Günleri Fuarı

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-6-istihdam-fuari-ve-kariyer-gunleri.html

ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞMA ŞARTLARI

ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞMA ŞARTLARI

https://isacoturoglu.com.tr/securite/cagri-merkezi-calisma-sartlari.html

İsa cotur Blog Kimdir?
Takip Edin
Latest posts by İsa cotur Blog Kimdir? (see all)