CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri Armasad Fuarında yoğun ilgi gördü.Makine Mühendisi olan Nevres Özdüzenciler’in tasarladığı Mobil Arıcılık Sisteminde kullanılan römork modeli fuara katılan arıcılardan tam not aldı.

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri Armasad Fuarında

4. Armasad Türkiye Arıcılık Fuarına katılan Nevres Özdüzenciler’in kendi tasarladığı son teknolojik ürünü, bel fıtığı gibi rahatsızlığı olan arıcıların imdadına yetişen bir ürün olup, fuar girişindeki arı taşıma römorku büyük ilgi topladı.

Gezgin Arıcılıkta “Mobil Arıcılık Sistemi” olarak tabir edilen bu uygulama Türkiye’de son zamanlarda çok popülerlik kazanmaya başladı.Çünkü Türkiye endemik bitki çeşitliliği ve coğrafi konumundan dolayı oldukça avantajlı bir konuma sahip. Bu çeşitlilik haliyle 4 mevsim arıcılık yapmak isteyen üreticileri mobil arıcılık için taşıma sistemi almaya yöneltiyor.

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

Cybele Bee Craft Mobil Arıcılık Sistemlerinde Son Teknolojiyi anlatan Nevres Özdüzenciler ile 4. Armasad Türkiye Arıcılık Fuarında Mobil Arıcılık Sistemi hakkında merak edeceğiniz her konuyu genel hatlarıyla sorduk.Umarım aşağıdaki videomuz genel bilgi sahibi yapar.

Cybele Bee Craft Mobil Arıcılık Sistemi olarak Nevres Bey 12 kovandan 280 kovana kadar olan sistemlerin siparişe özel yapıyor.

Cybele Bee Craft Mobil Arıcılık Sisteminin en büyük yeniliği kovanları yere indirmeden dolap çekmecesi gibi her bir arı kovanın birbirinden bağımsız yuvalarda yer aldığından mobil arıcılık sektörüne önemli bir yenilik kazandırmış oldu.

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

Mobil Arıcılık Sisteminin ön bölümünde 2 kişinin rahatlıkla kalabileceği prefabrik bir oda bulunuyor. Ayrıca üzerinde güneş paneli ile de elektriğinizi karşıla biliyorsunuz.

Yukarıdaki videoda izlediğiniz Mobil Arıcılık Sisteminin fiyatı 75Bin TL civarında olduğunu, teşvik kapsamında fiyatında değişiklik oluyormuş.Destek olarak Kosgep, Ziraat Bankası Kredisi gibi değişik seçenekler bulunuyor.

Mobil Arıcılık Sisteminin rafları kenarlara doğru açıldığında iç bölümde çalışma alanının genişliği 1,60 metreye çıkıyor.

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

Mobil Arıcılık Sisteminde Teşvik Oranları

Mobil Arıcılık Sisteminin fiyatı yüksek olduğundan dolayı, almak isteyen üreticiler genellikle teşvik ile almak istiyorlarmış. Teşvik oranları bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte Mobil Arıcılık Sisteminde teşvik oranı %50 ile %65 arasında değişiklik gösteriyor.Ziraat Bankasından başvurmak isteyenler faizin %75 hibe olarak veriyor.

Mobil Arıcılık Sistemi kendisini 1 yılda amorti eden bir sistem olduğunu söylemeden geçmeyelim.

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık römork tipi kovan taşıma Sistemi

CYBELE Mobil Arıcılık treyler tipi kovan taşıma Sistemi

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri

CYBELE Mobil Arıcılık Sistemleri Nevres özdüzenciler