Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali; 2 – 5 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara Anfa Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ziyaret saatleri sabah 10:00 ile 19:00 arası ücretsiz gezilebilecek. Yerli ve yabancı sürpriz konuk sanatçıların da katılacağı festivalde, büyükelçilikler ile ilgili bakanlıklar, belediyeler, eğitim, turizm, sağlık ve ekonomi sektörlerinden özel kurum ve kuruluşlar ile birçok vakfın katılım sağlaması bekleniyor.

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) ve Mega Fuar işbirliği ile gerçekleşiyor. Festivalin amacı, farklı kültürleri tanımak ve tanıtılmasını sağlamaktır. 4 gün boyunca sürecek festivalde katılımcılar, ülkelerinin kültürlerini tanıtan etkinlikler düzenleyecek, seminer ve toplantılarla ticari ve kültürel işbirlikleri geliştirebilecek. Aynı zamanda da yöresel ürünlerini de tanıtabilecekler.

Sloganı “Dünyaya Açılan Kapınız” olarak belirlenen “Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali”nin en önemli amacı ise ülkeler arası etkileşimin sağlanması, ülkelerin kültürel ve sanatsal ürünlerinin tanıtılması ile turizmlerine katkı sağlamaktır. Festivalde, başta Ankara’daki büyükelçilikler olmak üzere tüm katılımcılar, ülkelerinin kültürel ve sanatsal tanıtımlarını yapacak, toplantı salonunda sanatçılarıyla müzik dinletisi ve imza günleri düzenleyebileceklerdir. Katılımcı ülkeler, sinema ve tiyatro dallarında görsel sunumları ve kültürlerini tanıtan kısa filmleri tüm ziyaretçilere sunabilecekler.

Festival Videolarımız

Fuarda Medya Ankara’ya Özel Röportaj

Ankara merkezli yerel haber kanalı olan Medya Ankara güncel gelişmeleri canlı yayınlarla paylaşarak Başkent Ankara’nın gündemini tutuyor. Bu gün fuarda tekrar karşılaştık, genel olarak fuarlar hakkında kısa bir değerlendirme röportajı verdik. Kısa kısa özet geçecek olursak;

Fuarların marketlerde raflarda yer alamayan bir çok ürünün yer alması, yeni ürünleri, yeni gelişmelerden haberdar olunduğu, bilgi birikimlerinin paylaşıldığı alanlardır. Ankara’da yapılan en başarılı festivallerden birisinin de Çubuk Turşu Festivali olduğu, katılımcı sayısının her yıl katlanarak artığını, Ankara’nın kemikleşmiş festivallerinden birisi olduğunu belirttim. Geçtiğimiz aylarda Tayland Büyükelçiliği tarafından aldığımız plaket soruldu, Tayland Büyükelçiliğiyle Ekmek Festivalinde tanıştığımı, daha sonraki yıllarda Tayland/Türk Fotoğraf sergisine katıldığımızı, üretmiş olduğumuz video ve blog yazılarımıza istinaden teşekkür plaketi aldığımızı belirttim.

Yerel Medya Temsilcileri Bizi Neden Konuşuyor?

Serhat Haber Medya gurubu imtiyaz sahibi ve Yeni Türkiyem TV Gazetesi Gen.Yayın Yönetmeni Seyfettin Düzçay ile Altınpark Fuar Alanında karşılaştık. Geçtiğimiz yıllarda Kars – Ardahan – Iğdır Tanıtım Günlerinde Seyfettin Düzçay ile tanışmıştım, tekrar gördüğümüze sevindik ve ayak üstü kısa bir röportaj yaptık. Ankara’nın yerel medya temsilcilerinde artık ismimiz yavaş yavaş dillendirilmeye başlandığını öğrendim ve çok şaşırdım.İşte o röportajı şimdi sizlerle paylaşıyorum, aşağıya yorumlarınızı bekliyorum.

Fuarda Başkent Postası ile Röportaj

Fuar alanında Başkent Postası Tv Haber Müdürü Serdar NALCI ile tanıştık, Başkent Postası Tv hakkında genel bilgiler aldık. Genç youtuberlar için Greenbox Stüdyo Çekim Ekipmanlarıyla hizmet verdiklerinden bahsetti, ilerleyen zamanlarda fırsatım olursa vlog çekmeye gitmeyi düşüyorum..

4 Yıldır Bizi Takip Eden Emekli Öğretmenle Tanıştık

Fuarda bizi 4 yıldır takip eden emekli öğretmen takipçimizle karşılaştık….

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı

Tayland Büyükelçiliği (Royal Thai Embassy in Ankara), Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, UGGİAD Uluslararası Genç Girişimciler ve İş Adamlar Derneği Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, UGGİAD Uluslararası Genç Girişimciler ve İş Adamlar Derneği

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, Medya24 Süleyman Yıldız Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, Albanian Embassy in Turkey

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, Neden Çamlıdere'ye Gitmelisin? Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, Neden Çamlıdere'ye Gitmelisin?

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Expo Fuar Alanı, Beypazarı Tılsım Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Mustafa Dızman

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Ankara Altınpark

Uluslararası Ticaret, Kültür ve Turizm Festivali Etkinlik Takvimi

*02 Eylül Perşembe saat 14.00 Resmi Açılış,
*Ankara Kulübü Derneği Seğmenler Grubu,
*Açılış konuşmalarının ardından Tayland Fon Kala Dans Gösterisi
*3 Eylül Cuma saat 16.00 Mustafa Özarslan konseri,

*4 Eylül Cumartesi saat 14.00 İbni Sina Enstitüsünün Açılışı
*Saat 15.00: İranlı Müzik Grubunun konseri
*Saat 15.30-15.45 Türkiye Muay Thai Federasyonu sporcularının gösteri müsabakası
*Saat 16.00 Endonezya Dans Grubunun Gösterisi
*4–5 Eylül: Yankı Sanat Akademisi Sunumu
*5 Eylül Pazar saat 11.00-12.00: Semazen Gösterisi,
*TRT ve Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği sanatçıları

Festivale Katılan Büyükelçilikler

-BÜYÜKELÇİLİKLER
– Tayland Büyükelçiliği (Royal Thai Embassy in Ankara)
– Pakistan Büyükelçiliği (Pakistan Embassy in Turkey)
– Estonya Büyükelçiliği (Estonian Embassy in Ankara)
– Letonya Büyükelçiliği (Embassy of Latvia to Turkey)
– Malta Büyükelçiliği (Embassy of Malta in Turkey)
– İran Büyükelçiliği (Embassy of the Islamic Republic of Iran – Ankara)
– Endonezya Büyükelçiliği (Indonesian Embassy in Ankara)
– Arnavutluk Büyükelçiliği (Albanian Embassy in Turkey)

Mega Fuarcılık İletişim

İletişim: 05308283642 – 05325161817
WEB: http://megafuar.com.tr

KONU HAKKINDAKİ DİĞER YAZILARIMIZ

Travel Expo Ankara 2021

Travel Expo Ankara 2021

TRAVEL EXPO ANKARA’ Turizm ve Seyahat Fuarı 18-21 Kasım 2021 tarihlerine ATO Congresium Fuar Merkezinde gerçekleşecek.

 https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/travel-expo-ankara-2021.html

Ankara 2021 Fuar Takvimi

Ankara 2021 Güncel Fuar Takvimi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-2021-fuar-takvimi.html

Kırgız Cumhuriyeti’nin 30. Bağımsızlık Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisi Ankara Zafer Çarşısında Açıldı

Kırgız Cumhuriyeti’nin 30. Bağımsızlık Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisi

Kırgız Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 30. Yıl Dönümü” dolayısıyla Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde 50 eserin yer aldığı fotoğraf sergisi, 28 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

 https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/kirgiz-cumhuriyetinin-30-bagimsizlik-yil-donumu-fotograf-sergisi.html

Türklerin Gözünden Tayland / Taylandlıların Gözünden Türkiye Fotoğraf Sergisi

Türklerin Gözünden Tayland / Taylandlıların Gözünden Türkiye Fotoğraf Sergisi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/turklerin-gozunden-tayland-taylandlilarin-gozunden-turkiye-fotograf-sergisi.html

AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı 2021

AGROTEC 24. Uluslararası Tarım Fuarı 2021

Bu yıl 3 fuar bir arada olacak, geçen yıl ertelenen fuar bu yıl dopdolu geliyor. AGROTEC Tarım Fuarı 16-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Ankara Gölbaşı Fuar alanında ziyaretçilerle buluşacak, fuara ait tüm detaylar için tıklayın.
https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/agrotec-tarim-fuari-2021.html

Ankara Fuar Festival Takvimi 2020

Ankara Fuar Festival Takvimi 2020

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-fuar-festival-takvimi-2020.html