İşyurtları 2020 Fuarları

İşyurtları fuarları son zamanlarda bir çok kesim tarafından merakla beklenen fuarlar arasında yer almaya başladı.Ceza evlerindeki yükümlülerin yaptıları ürünlerin sergilendiği İşyurtları fuarları fiyatı ve kalitesiyle de söz ettiriyor.

İşyurtları 2020 Fuarları İptal Oldu

İşyurtları 2020 Fuarları İptal Oldu

Geçtiğimiz günlerde İşyurtları Kurumu tarafından bir basın açıklamasıyla 2020 yılındaki yapılması planlanan tüm fuarların iptal edilme kararı alındığı bilgisi paylaşıldı, aşağıda tam metni sizlerle paylaşıyorum.

Ceza infaz kurumları ile tutukevleri işyurtları kurumu, ülke genelinde 180’den fazla işkolunda faaliyet gösteren atölye ve tesislerde hükümlü ve tutukluların mesleki bilgi, beceri ve tutumlarını artırarak onların yeniden topluma kazandırma çalışmalarını yürütmektedir. Bununla birlikte kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yaşatmaya çalışmaları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılan çalışmalar, ülke genelinde düzenlenen ürün ve el sanatları fuarları, pandemi sürecinde yapılan koruyucu ekipman ve dezenfeksiyon malzemeleri üretimi ve her yıl gerçekleştirilen Kurban Organizasyonu gibi çalışmalarla da sosyal sorumluluk görevini yerine getirmektedir.

Özellikle İşyurtları Kurumunca düzenlenen “Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu” ile her yıl farklı illerde düzenlenen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarları büyük takdir toplayan önemli organizasyonlar arasındadır. Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu hükümlülere hayvan yetiştiriciliği ve kasaplık eğitimi verilmesi yanında, Bakanlığımız mensupları ve hükümlüler için çok önemli bir sosyal hizmet durumundadır. Kurban Organizasyonunda yer alan tüm kurbanlıklar; işyurtları tarafından sağlıklı, güvenilir ve dini hassasiyetlere uygun koşullarda üretilmekte ve kesimlerin veteriner hekim kontrolünde, iş sağlığı güvenliği uzmanı denetiminde, hijyenik koşullarda ve İslami kurallara uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Ürün ve El Sanatları Fuarları da işyurtlarında yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ilgili kurum ve kuruluşlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmek ve hükümlü ve tutuklulara yönelik yürütülen eğitimler sırasında ortaya çıkan; gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünü sergilemek ve satışını yapmak üzere 2007 yılından bu yana düzenlenmektedir. Ancak dünyayı derinden etkileyen Covid-19 Pandemisi nedeniyle birçok kurumda olduğu gibi işyurtlarında da bulaşmayı önleyici ciddi tedbirler alınmış ve büyük risk unsuru oluşturan bazı faaliyetler ertelenmiştir. 2020 yılı Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu ile İşyurtları Ürün Ve El Sanatları Fuarları da 10 Haziran 2020 tarihli İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu toplantısında gündeme alınarak halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskler bakımından değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirme sonunda yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bu organizasyonların 2020 yılında yapılmaması yönünde bir karar alınmıştır.

İşyurtlarında, yıl boyunca yürütülen uygulamalı eğitim çalışmalarının bir sonucu niteliğinde olan ve hükümlülere meslek eğitimi verilmesi yanında, halkımız, Bakanlığımız mensupları ve hükümlüler için eşi benzeri olmayan bir sosyal faaliyet olarak da ön plana çıkan bu organizasyonların, İşyurtları Yüksek Kurulu tarafından salgınla mücadele kapsamında halk sağlığı bakımından olağan üstü tedbirler almak durumunda kalınan bu zor günlerde, bu yıl için yapılmaması uygun görülmüştür.

İşyurtları Kurumu Tanıtım Günleri 2019

İŞYURTLARI TANITIM GÜNLERİ 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/isyurtlari-kurumu-tanitim-gunleri-2019.html

İş Yurtları Fuarı Ankara 2019

İş Yurtları Fuarı Ankara 2019

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-ankara-2019.html

İş Yurtları Fuar Takvimi 2018

İŞ YURTLARI FUAR TAKVİMİ 2018

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuar-takvimi.html

İş Yurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Ankara 2018

İş Yurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Ankara 2018

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-ankara-2018.html

İş Yurtları Fuarı Ankara 2016
İŞ YURTLARI FUARI 2016 ANKARA

isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-2016.html

İş Yurtları Fuarı Ankara 2017

İŞ YURTLARI FUARI ANKARA AKM 2017

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-2017.html

Ankara Fuar ve Festival Takvimi 2020

ANKARA FUAR VE FESTİVAL TAKVİMİ 2020

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-fuar-festival-takvimi-2020.html