İş Yurtları Fuarı Ankara 2016

İş Yurtları Genel Müdürlüğünün 122 Ceza İnfaz kurumunda hazırlanan el emeği ürünler Ankara Atatürk Kültür Merkezi AKM fuar alanında görücüye çıkacak. İş Yurtları ürün ve el sanatları fuarı her yapıldığı bölgede çok fazla ilgi görmesinin nedeni fiyatlarının piyasaya göre çok ucuz olması ve kaliteden taviz vermemesinde saklı.

İş Yurtları Fuarı Ankara

İş Yurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Ne Zaman?

Ankara AKM de fuarlar genelde Perşembe günü başlar Pazar günü biter.Hatay Günlerinde bu durum biraz değiştiğine şahit oldum.Hatay mutfağı zengin ve geniş olduğu için haliyle fuara  ziyaretçi sayısının fazla olacağından sanırım fuar 5 gün sürüyor.İş Yurtları fuarının bir haftadan fazla sürmesi ne kadar önemli bir etkinlik ve avantajlarla dolu olacağının bir göstergesidir.Evet yanlış duymadınız fuar tam 8 gün ziyaretçilerin akınına uğrayacak gibi görünüyor.
İş Yurtları ürün ve el sanatları fuarı 30 Eylül Cuma – 07 Ekim Cuma 2016 tarihleri arasında sizleri bekliyor.

İşYurtları Sıhhiye Satış Mağazası

 İşYurtları Sıhhiye Satış Mağazası
Her gün işe giderken önünden geçtiğiniz belkide farkına bile varmadığınız bir yerde, Ankara’nın tam ortasında Sıhhiye’de İş Yurtları Satış Mağazası açtı.İş Yurtları Sıhhiye Mağazası 12 Şubat 2016 yılında açıldı.Ve çok yoğun bir ilgiyle karşılaştı.İşte İş Yurtları Sıhhiye mağazası açılışının haber kanallarına bile konu oldu.

İş Yurlarının Amacı Nedir?

İş Yurtları projesi 1997 yılında başladı.Zamanla daha kapsamlı gelişerek Dünyadaki ceza evlerine model oluşturacak bir aşamaya geldi.Her ceza evinde üretilen ürünler o ceza evinin ismi ile satışa sunuluyor. İş Yurtları 2015 yılında ilk ihracatını Somali’ye yaptı.İş Yurtlarında üretilen ürünler kendi markalarını da doğurdu.Nelerdir bu markalar birazcık irdeleyelim.

İşYurtları Kalecik KAL-CE

 İşYurtları Kalecik KAL-CE
Kalecik ceza evinde yoğurt ve süt ürünlerinin üretildiğini biliyordum.Yoğurdunu yemiştim güzel bir tadı var. En azından kar amacı gütmediği için içinde hile falan olacağını düşünmüyorum.

 

İş Yurtları Uşak Deri UŞ-CE

İş Yurtları Uşak Deri UŞ-CE

İş Yurtları UŞ-CE markası sektör içinde bulunan bir çok firma tarafında da büyük beğeni topladı.Üstelik fiyatları aynı kalitedeki ürünlere göre çok ucuz olması dikkat çekiyor. UŞ-CE sadece çanta üretmiyor, deri ceketi çok beğeniliyor (fiyatından dolayı).Fuarda sizin için fiyatını sordum ve videoya çektim.Deri çantalar 25 TL den başlıyor 200 TL ye kadar çıkıyor. Ama orta halli bir bir çantayı 50 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz.Deri Yelek 175 TL, Deri Mont 290TL ve Deri Pardesü 380 TL den satılıyor.

İş Yurtları Ayaş Deri Ayakkabı AY-CE

İş Yurtları Ayaş Deri Ayakkabı AY-CE
İş Yurtlarında yapılan gerçek deri köseli ayakkabı 90 TL, Büyük boy bayan çanta  65 TL , küçük boy çanta 40 TL  gibi fiyatlarıyla vatandaşlar tarafından en çok beğeniliyor.

 

İş Yurtları Gezen Tavuk Yumurtası

İş Yurtları Gezen Tavuk Yumurtası

İş Yurtları Gezen Tavuk Yumurtasını Dalaman’da üretip Başkent Ankara’da satışa sunarak bu sektörde iddasını göstermiş oldu.En büyük avantaj yine Başkent Ankara’da oturanlar için. kolaylıkla temin edebilirler.

 

İş Yurtları Foça Zeytin Yağı FO-CE

İş Yurtları Foça Zeytin Yağı FO-CE
Foça iş yurtları sadece zeytin yağı fiyatları ortalama 500ml 10 TL, 1000 ml 20TL gibi makül fiyatlardan satılıyor.Neden makül fiyatlar diyecek olabilirsiniz.Bir kaç ay önce Milli Kütüphane yakınında bulunan Gökkuşağı parkında Tariş fabrika satış mağazası vardı. 250 ml 10TL ye almıştım. 5 kg zeytin yağı ise Tarişte 150 TL civarında satılıyordu.Burada ise 5 kg zaytin yağı ortalama 95 TL fiyatlarda satılıyor.Fuar haricinde satış mağazasında fiyatlar biraz daha yüksel oluyormuş.Müşterinin birisi mağazanızda aynı ürünün fiyatı neden pahalı oluyor diye sorarken kulağımla duydum.

İş Yurtları bizim diyar deterjan

İş Yurtları Diyarbakır Temizlik Ürünleri (Bizim Diyar)

İş Yurtları temizlik sektörüne de el atmış.Burada üretilen temizlik ürünleri hemen hemen tüm kamu kurmlarının ihtiyacının karşılandığını belirtiyorlar.Bu ürünler arasında sıvı sabun, bulaşık deterjanı,traş losyonu,duş jeli,krem gibi ürünler bulunuyor.Bu ürünler genellikle Diyarbakır ve Çanakkale’de üretiliyor ve Bizimdiyar markasıyla satılıyor.Yani Devlet kendi temizlik ihtiyacını da kendi fabrikalarında üretiyor.

İş Yurtları Niğde Ceza Evi (NİCE)

Niğde Ceza Evi standında Kefir, Süt, Yoğurt,elma sirkesi gibi ürünler bulunuyor.

İş Yurtları Edirne Ceza Evi Standı EDAC

Edirne ceza evi standı ağırlıklı olarak yumurta, sucuk 40 TL/kg,baldo pirinç, bal, salça gibi ürünlerden oluşuyor

İş Yurtları Aydın Ceza Evi Standı (AYCİK)

Turunç reçeli, kabak tatlısı,sızma zeytin yağıyla ön plana çıkıyor.

İş Yurtları Elazığ Ceza Evi Standı (ELACE)

Elazığ Ceza Evi Standında kayısı ve gün kurusu bulunuyor. 500gr paket 10TL, 1 kg olan paket 20TL olarak satılıyor

İş Yurtları Türkoğlu Ceza Evi Standı

Türkoğlu ceza evinden ön plana çıkan kırmızı pul biber ve zeytinyağı olduğunu söyleyebiliriz.

İş Yurtları Hatay Kırıkhan Ceza evi standı (KIR-AC)

Kırıkhan ceza evi öyle bir şey yapmış ki çok şaşırdım. Keçi sütünden sabun evet yanlış duymuyorsunuz üstelik fiyatı da 3,50TL.

İş Yurtları Toprakkale Ceza Evi Standı

Toprakkale ceza evi ön plana kuruyemiş özelliğiyle ön plana çıkıyor.Ayrıca bakliyat grubunda da satış yapıyor.Ve şalgam suyu ve nar ekşisini de unutmamak lazım

İş Yurtları Fuarı Denizli Ceza Evi Standı

Denizli Ceza evi standı ağırlıklı olarak ev tekstili üzerine satış yapıyor.Havlu, bornoz, nervesim takımları, yastık kılıflarından oluşuyor.

 

İş Yurtları Tokat Ceza Evi Standı

Tokat ceza evi standında tarihi 600 eskiye dayanan Tokat Yazması bulunuyor.Aşağıda video da kök boya ile yapılıp basılmış Tokat yazmaları bulunuyor.Sofra bezi 15TL, Fülar 6TL, Elbise 25TL den satılıyor.Öyle bir şey duydum ki bir kez daha çok geçirdim.İş yurtlarının Antalya fuarında esnafların elbiseleri kendilerinden 25TL alıp 75TL mağazalarda sattıklarını öğrendim.

İş Yurtları Bafra Ceza Evi Standı

İş Yurtları Bursa Ceza Evi Standı

Havlu, bornoz kısaca ev tekstili ağırlıklı

İş Yurtları Hatay Ceza Evi Standı

Hatay Ceza Evinde üretilen yataklarla tüm kamu kurumlarının yatak, baza ve yastık ihtiyacını karşılıyorlarmış

İş Yurtları İzmir 1.Nolu Ceza evi standı

İzmir 1.Nolu Ceza evinde üretilen ürünlerle tüm kamu kurumlarının ihtiyaçlarına cevap veriliyormuş

Balıkesir Ceza Evi Yağcı Bedir Halısı
İş Yurtları Balıkesir Ceza Evi Standı

Balıkesir Ceza Evinde geçmişi 600 yıl eskiye dayanan Yağcı Bedir halıları satışa sunulmuş. Yağcı Bedir halı üretimi çok eskilere dayandığı için Balıkesir’de kendine has motifler oluşmuş. Yağcı Bedir halı fiyatlarını sizin için sorduk.

 

İş Yurtları Sinop Ceza Evi Standı

Sinop ceza evinde el sanatlarıyla ön plana çıkıyor.

İş Yurtları Ceza İnfaz Eğitim Birimi

Ceza evinde eğitim verildiği okuma/yazma öğretildiğini hepimiz biliyoruz.Birazcık da bilinmeyenlerden bahsedelim.Mesela ceza evlerinde 1000 kişiden fazla öğretmen olduğunu biliyor muydunuz?Evet ben de çok şaşırdım.Bu öğretmenler Milli Eğitim yerine doğrudan Adalet Bakanlığına bağlı ve kadrolu olarak görev yapıyorlar.Normal okula giden bir insana verilen eğitim gibi eğitim verilmesi zor olsa gerek.Sadece günlük hayatlarını kolaylaştıracak para sayma, borç alma-verme gibi en basite indirgeyerek verilmeye çalışılıyor.Gerçekten burda öğretmen olmak çok zor bir iş.”Ağaç yaş iken eğilir” sözünü bir kez daha hatırlamış gibi oluyorum.Eğitim ve kurs olarak her türlü kurs imkanı varmış, sadece ehliyet kursuna izin verilmiyormuş.Psikolojik destek veren birimin en fazla karşılaştığı sorun ise mahkumların uykusuzluk sorunu yaşamalarıymış. Buna da çok şaşırdım.Dört duvar arasında gerçekten çok zor.

İş Yurtları Kütahya Ceza evi standı

İş Yurtları Maltepe Ceza Evi Standı

Maltepe Ceza Evi çalışanlarının ürettiği yangın söndürme tüpleri tüm kamu kurumunun ihtiyaçlarına çözüm üretmesi amacıyla kurulmuş

İş Yurtları Alanya Ceza Evi Standı

İş Yurtları Ödemiş Ceza Evi standı

İş Yurtları Devrek Ceza Evi Standı


İş Yurtları İmralı Ceza Evi İM-CE

İş Yurtları İmralı Ceza Evi İM-CE

İmralı ceza evine ait olan İM-CE zeytinleri ve yağlarını fuarda tada bilirsiniz.Satış mağazalarında fiyatlar biraz fazla olabilir.

İş Yurtları Ünye Ceza Evi Standı

Ünye Ceza Evinin ürettiği kabuklu fındık fiyatları 20TL/Kg satılıyor
İş Yurtları Ünye Ceza Evi Standı

İş Yurtları Aydın Söke Ceza Evi Stadı

Söke ceza evi standında kuru incir fiyatı 17 TL satılıyor.Zeytinyağlar ise İncirliova Belediyesi tarafından ürünler köylülerden toplanarak üretilmiş.İncirliova Zeytin yağı fiyatlarını çok ucuz görünce acaba bir hile falan varmı diye insanın aklına geliyor.Fakat bir çok kişi belediyenin bu işlemleri yaptığını sorun yaşanmayacağını söyleyen ziyaretçiler vardı. 250 ml zeytin yağı 6TL, 500ml zeytin yağı 9TL den satılıyor.Deneme amaçlı 250 ml olandan aldım.

İş Yurtları Aydın Söke Ceza Evi

İş Yurtları Fuarı Ankara Akm 2017

İş Yurtları Fuarı Ankara Akm 2017

Bu yıl 14. düzenlenecek olan İşyurtları fuarı 26 Eylül/02 Ekim 2017 tarihleri arasında Akm Fuar alanın yanından bulunan protokol tribünü bölümünde gerçekleştirilecek. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuari-2017.html

Türkiye’nin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

Aşağıda toplamaya çalıştığım zeytinyağı markaları hakkında kısa kısa bilgilere yer vermek istiyorum.Umarım keyifle okur ve bilgi sahibi olursunuz.

Türkiyenin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

İş Yurtları Fuar Takvimi 2018

İŞ YURTLARI FUAR TAKVİMİ 2018

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/is-yurtlari-fuar-takvimi.html