10.Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

Bu yıl 10.Ege İlleri Tanıtım Günleri 18-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara Akm fuar alanında ziyaretçileri ile buluşacak.Ege İlleri Tanıtım Günlerinin bu yıl ki ev sahibi Afyon olup diğer katılım sağlayacak iller ise Denizli, Kütahya, Aydın, Muğla, İzmir, Uşak ve Manisa olacak.
Ruan Organizasyon Fuarcılık

Ege İlleri Tanıtım Günleri Organizasyon

Ege İlleri Tanıtım Günleri geçen yıl organizasyonu üstlenen Ruan Organizasyon yapacak.
Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

9.Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

Geçen yıl 9.Ege İlleri Tanıtım Günlerine gitmiştim, adeta izdiham vardı.Bir çok ilin en seçkin örnekleri bir araya geldiği için standlar güçlü ve çok başarılı ürünlerle doluydu.Bolca zeytin ve zeytinyağı tadım standı var ve evinde zeytinyağını kullanmaya karar verecekler için bu fuar çok iyi bir başlangıç olacaktır.Geçen yıl fuara katıldığımda kısa kısa videolar çektim, işte fuarda buna benzer şeyler sizi bekliyor olacak.

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri Yöresel Ürün Çadırı

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri Yöresel Ürün Çadırı

Ege İlleri Yöresel Ürünler Çadırında ön plana çıkan ürünleri kısa kısa özetliyorum.
Kütahya girişimci kadınlar derneğinin standında patatesli ekşi mayalı ekmek 5₺ ye satılıyor, fiyat olarak çok hesaplı olduğunu söyleyebilirim, gittinizde mutlaka 1 tane alın.

Hemen karşındaki standda Kütahya Ayten Hanım Lezzetleri standında patatesli mayalı ekmek gramaj olarak farklı olabilir 7₺ olduğunu söylediler.Aynı standda haşhaş ezmesi de satılıyordu.

İkbal lokantacılık standında çok ilginç bir döner gördüm, sucukdan döner kesiyorlar, gözlerimie inanamadım.Fiyatını sordum bu sefer de kulaklarıma inanamadım, 15₺ cik miş.Et döner bile ekmek arası 10₺ iken 15₺ kim alacak çok merak ediyorum, fiyatını düşürmeleri gerekir,gerçekten çok pahalı buldum.

Ege sofrasının yanında bulunan stadda yeşil zeytin ve çok güzel narlar gördüm.Narı çok beğendim bir çok markette bile böyle güzelini bulamayabilirsiniz, nar fiyatı 3 kg 10₺ satılıyormuş, gittiğinizde bitmediyse kesin alın derim.

Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

Yörükali Süt Reçelleri standında, tadına baktım.Son zamanlarda çok popüler olan süt reçelinin tadını beğendim, sizde tatmanız gereken bir lezzet.Biz bu standdan soğuk sıkım zeytinyağı aldık.
Yörükali Süt Reçelleri Yörükali Süt Reçelleri  Yörükali Süt Reçelleri Yörükali Süt Reçelleri

Yörükali Süt Reçelleri  Yörükali Süt Reçelleri

Afyon Nuribey kasabası standında kızartmalık patates ve büyük bal kabağı gördüm, eğer aracınız varsa taşıma sorunu olmayacağı için almanızı öneririm.Kızartmalık patates çuvalı 20₺, bal kabağı kg 2,5₺ den satılıyor.

Kapurcuk Kültür Ve Gastronomi Evi Ege Tanıtım Günlerinde

Ege Günlerinde dağ incirinin fiyatının 25₺ den satıldığını gördüm, üstelik yabani ortamdan yetiştiği için doğallık bakımından tavsiye edebilirim.Hatta bir üreticiden bu konuda detaylı bilgiler aldım.Gerçek dağ incirinin olduğunu nasıl anlarsınız? Detaylar videomuzda…

Akhisar Zeytincilik standında güzel dağ incirleri gördüm.Dikkatimi çeken diğer bir şey ise narlı sabun yapmışlar fiyatı çok uygun olduğu için 2 tane aldım, size de tavsiye ediyorum.

Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği

Akhisar Zeytin Üreticileri Derneği ile Ege Tanıtım Günlerinde karşılaştık ve faaliyetler hakkında yetkiliden bilgiler aldık. Zeytin olgunlaştırmada kullanılan kostik maddesini bilmeyenler için yetkiliye sorduk ve çok şaşırtıcı cevaplar aldım, bu videoyu izledikten sonra kolay kolay siyah zeytin alamayacaksınız, detaylar için tıklayın.
Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği
isacoturoglu.com.tr/yorum/akhisar-zeytin-ureticileri-dernegi.html

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri 1.Bölüm 10.Ege İlleri Tanıtım Günleri 2.Bölüm

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri 1.Bölüm

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri 2.Bölüm

Haşhaşella Denedik Yorumladık

Haşhaşella Ege Tanıtım Günlerinde

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Haşhaşella fuardaki yerini almış.Fakat bu yıl daha fazla stand kiralamış.Süte oranla 8 kat daha fazla kalsiyumun Haşhaş ezmesinde olduğunu bilmeyenler buyursunlar burayı tıklasın.
isacoturoglu.com.tr/yorum/hashasella-denedik-yorumladik.html

Gülzade Marmelatı Yorumladık

Gülzade Marmelat Ege Tanıtım Günlerinde

Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm Fuarında yöresel ürünler çadırında karşılaştığımız Gülzade Marmelat standında ürünlerinin tadına bakma fırsatımız oldu.Fuarın 2. günü gözümüze kestirdiğimiz ürünler arasında yer alan Gülzade marmelatın kuşburnu olanını beğendik ve aldık.isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/gulzade-marmelati-yorumladik.html

 

Kıryatan Zeytincilik

Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Kıryatan Zeytincilik

10.Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Kıryatan Zeytincilik ile karşılaştım.Geçen yıl ki Ege Günlerine de gelmişlerdir.İşte o çektiğim videolar aşağıda sizlerle paylaşıyorum. isacoturoglu.com.tr/yorum/kiryatan-zeytincilik-akhisar.html

Pehlivan Datça Zeytincilik Ege Tanıtım Günlerinde

Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm’de gördüğüm Pehlivan Datça Zeytinyağları standında yetkililerden kısa bilgiler aldık.

Pehlivan Datça Zeytinyağları Pehlivan Datça Zeytinyağları

Pehlivan Datça Zeytinyağları Pehlivan Datça Zeytinyağları

Avşar Maden Suyu Ege Günlerinde
Avşar Maden Suyu Ege Günlerinde

Demirci Belediyesi Hünnap Standı
Demirci Belediyesi Hünnap Standı

Ege Günlerinden Ne Alınır?

Ege Günlerinden Ne Alınır?

Ege günlerinde gözümüze kestirdiğimiz ürünleri sizlerle paylaşıyorum.
Ege Günlerinden Ne Alınır Ege Günlerinden Ne Alınır

Ege Günlerinden Ne Alınır Ege Günlerinden Ne Alınır

Ege Günlerinden Ne Alınır Ege Günlerinden Ne Alınır

Ege Günlerinden Ne Alınır Ege Günlerinden Ne Alınır

Son Yılların En Çok Kazandıran Ürünü LAVANTA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Dinarelli Lavanta Ege Tanıtım Günlerinde

Ege Tanıtım Günlerinde karşılaştığımız Dinarelli Lavanta ürünleri dikkatimizi çekti.Stadda görevli olan Feyzi Şen Bey’den faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aldık.Hatta sohbet öyle koyulaştı ki, Dijital Gurme kardeşimle “Türkiye’de esanans üreten firmalar” konusuna kadar gitti.Bu arada merak edenler için hemen söyleyelim, Türkiye’de esanans üreten 1 tane yerli firma (Seluz Kimya Murat Öztürk) varmış, diğer 3 tanesi ise yahudi asıllıymış.Dinarelli Seluz Kimya ile anlaşıp lavanta yağı satmaya hazırlanıyorlarmış.

Detaylar için tıklayın. isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/dinarelli-lavanta-dinar-kaymakamligi.html

Zaradan Bal Fikret Yurttaş

Zaradan Bal Fikret Yurttaş Ege Günlerinde

Zaradan Bal standında Fikret Yurttaş Beyle karşılaştım, geçen yıl Sivas Günlerinde standı vardı.Kısa bir video çektim ve geçen yıl ki çektiğim videoları da bir araya getirip bir sayfada topladım, merak edenler buyursunlar.
isacoturoglu.com.tr/bal/zaradan-bal-fikret-yurttas.html

KONU HAKKINDAKİ DİĞER YAZILARIMIZ

9.Ege İlleri Tanıtım Günleri 2016

9.Ege İlleri Tanıtım Günleri 2016 Ankara Akm

http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ege-illeri-tanitim-gunleri-2016.html

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2017

http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-fuar.html

Türkiyenin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

Türkiye’nin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

https://isacoturoglu.com.tr/genel/turkiyenin-zeytinyagi-firmalari-ve-markalari.html