9.Ege İlleri Tanıtım Günleri 2016 Ankara Akm

Bu yıl 9. düzenlenen Ege İlleri Tanıtım Günleri 10-13 Kasım 2016 tarihleri arasında Başkent Ankara’da AKM (Atatürk Kültür Merkezinde) yapılacak. 9. Ege İlleri Tanıtım Günlerine katılan iller ise Muğla,Denizli,Afyon,Kütahya,Manisa,Uşak,İzmir oldu.

Ege İlleri Tanıtım Günleri Fuar Analizimiz

Ege illeri tanıtım günlerini özellikle zeytin ve zeytinyağı markalarını tanıma fırsatı bulacağım için ben de önemi bir ayrıydı.Ege illeri değilde sanki Türkiye günlerine benzemiş.Antepden fıstık, Giresun’dan tereyağ, çay gibi bir çok ürünü gördüm.Gerçekten çok renkli ve kaliteli bir yelpazede özellikle seçilerek katılmışlar.Ege günlerinin bir avantajı da bir çok ili aynı günde gezerek daha fazla içerikde bilgiye ulaşmanızı sağlıyor olması en önemli avantajı olsa gerek.
Ege illeri tanıtım günlerinde başı çeken iki ürün vardı.Birisi tahmin edebileceğiniz gibi zeytin ve zeytin yağı diğeri ise bal.Fuarda gördüğüm zeytin markalarının bolca fotoğraflarını çektim ve bunu sitemde ayrı bir başlık altında “Türkiye’nin Zeytinyağı Firmaları ve Markaları” adı altında kataloğlamak istiyorum.


EgeBirlik Zeytinyağı Ege Günlerine Özel İndirim Kampanyası

EgeBirlik Zeytinyağı Ege Günlerine Özel İndirim Kampanyası
Ege günlerinde 1lt zeytinyağı ortalama 20TL civarından satılıyordu.EgeBirlik  zeytin yağı fuara özel tanıtım amamcıyla 15TL den satışı yapıldı.Yukarıda görselde görmüş olduğunuz 5lt yağları 1lt plastik kaplara fuara gelince aktarmışlar.Sizde evinize gittiğinizde daha uzun kalması için cam yağdanlıklara aktararak tüketebilirsiniz.Firmaya destek vermek için küçük bir video çektim.Parça parça çektiğim için video biraz kopuk gibi çıktı.


Haşhaşdan Yapılan Haşhaşella Kremasına Yoğun İlgi

Haşhaşella Kreması

Ege günlerinde en sıradışı ürünlerinden birisi olan ve adını Afyon ile pekiştiren haşhaş, Gelincik Haşhaş firması tarafından üretilen bir üründen bahsetmek istiyorum.2010 yılında üretilen ve 2030 yılına kadar uluslararası patenti satın alınan Haşhaşella kreması Afyon’dan çıkan ilk çikolata sloganıyla yoluna devam ediyor.Haşhaşella ürünlerini tüm BİM marketlerden temin edebiliyorsunuz.Ayrıca demir eksikliği ve kalsiyum deposu oluşu ve süte oranla 8 kat fazla kalsiyum barındırmasıyla ürün ön plana çıkıyor.Tanıtım amaçlı firma yetkilisi bize Haşhaşella kreması, Haşhasş ezmesi,sitemizde yayınlamak için broşür, not defteri ve kalemden oluşan bir promosyon kutusu vermeleri çok nazikçe bir davranışdı.Vermiş oldukları hediye ürünlerden dolayı kendilerini birkez daha teşekkür ederim.

http://isacoturoglu.com.tr/yorum/hashasella-denedik-yorumladik.html


Manisa Demirci Belediyesi Tv Röportajı

Ege Günlerinde Demirci Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü TV röportaj verirken bizde video ile kayıt ettik.İlçenin geçim kaynağı halıcılık, tarımdan oluşuyor.Çıtır badem, hünnap, kestane, kuru erik,tarhana,mesir macunu, mesir çayı,ekşi mayadan yapılan ekmek ve halıcılık şeklinde sıralanabilir.Asıl ilgimi çeken şey Hünnap oldu.Prof.Dr. Canan Karatay  hocanın bahsettiği berry grubunu girip girmediğini  sosyal medyada bilen olur diye sorduk.Cevap bekliyorum.


Uşaklı Tarhana Baba Ege Günlerinde

Uşaklı Tarhana Baba Ege Günlerinde
Uşaklı Tarhana Baba Ege Günlerinde yoğun ilgi gösterilen standlardan birisiydi.Kısa bir video çektik.Deyim yerindeyse bir dokunuk bin ah işittik.Neden bir tarhana markamız yok diye tepkisi kameramıza takıldı.Tarhana ile ilgilenelim köylüyü efendi edelim çağrısı adeta kapak olacak nitelikteydi.Sanırım bilmeyen yoktur,tarhananın içine konulan ürünlerle adeta mikroplara karşı birer zırh görevi görüyor.Tarhana Baba ürünlerini Ankara’da Ulus Rahmi Koç Müzesi altında satış yeri var.


Uşak Şemsioğlu Ev Tarhanası
Uşak Şemsioğlu Ev Tarhanası

Ege illeri tanıtım günlerine katılan uşakdan gelen diğer firma Şemsioğlu ev tarhanasıydı.Çok kalabalık geçiş güzergahı üzerinde olduğu için fazla ilgilenemedim.Zar zor bir foto çektim.Merak edenler internet sitesinden firmayı detaylıca inceleyebilirler.


Uşak Uslu Selim Helvaları

Uşak Uslu Helvaları

6 kuşak devam eden bir helvacıyla sizleri tanıştırmak istiyorum.1899 yılından bu güne gelen Uşak Uslu Selim Helvalarını kendi ağzından kısaca bizlere anlatmalarını rica ettim.Kırmadılar ve 1 dakikalık kısa bir video çektim.Ayrıca Uslu Selim Helvalarını www.bakbirkere.com sitesinden de online satın alabiliyorsunuz.


Tavşanlı Asırlık Helvacı

 

Kütahya Tavşanlı Asırlık Helvacı İsmail Umutlu beyin standında kısa bir video çektim.Video çekmek istediğimi belirttim kendilerini tanıtmalarını rica ettim.İlginç ama oralı olmadılar.Sanırım tek amaçları satış yapmak, tanıtıma ihtiyaç duymuyorlar olsa gerek.Aşağıda video da izleyeceğiniz kişi galiba patronları.Neyse biz üzerimize düşen görevi yaptık.Asırlık helvacı İsmail beyin internet sitesini göremedim.Sanırım yok.Bilen varsa yorum kısmına yazmalarını rica ediyorum.


Tavşanlı Harmancıklıoğlu Leblebileri

Tavşanlı Harmancıklıoğlu Leblebileri

Harmancıklıoğlu Leblebileri Kütahya Tavşanlı ilçesinde üretiliyor.Dile kolay 5. kuşak lebelebi üreticisi olan İbrahim Harmancıklıoğlu tam 43 çeşit leblebi üretildiğinden bahsediyor.Firma ürünlerini www.leblebihane.com sitesi üzerinden online satıyor


Kozalak Reçeli Allı Güllü Osmanlı Şekerleme

Allı Güllü Osmanlı Şekerleme


Kıryatan Zeytincilik Akhisar-Manisa

Kıryatan Zeytincilik Manisa Büknüş Köyü
Kıryatan Zeytincilik Ege Günlerinin müdavinlerinden olup detaylar için tıklayın
isacoturoglu.com.tr/yorum/kiryatan-zeytincilik-akhisar.html


Labranda Zeytinyağları Ankara’da

Labranda Zeytinyağları

Karya uygarlığı Muğla Menteşe bölgesinde kurulmuş tarihi uygarlıklardan olup Labrada önemlü bir kült merkeziydi.Şimdilerde ise Labranda bir zeytinyağı markasıyla ismini yaşatmaya devam ediyor.Labranda zeytinyağlarının bir alt kalitedeki üretimi olan Dalından zeytinyağı markası ile Ankara AKM’de görücüye çıktı.Benim en çok ilgimi çeken ürünlerse Zeytin çiçeği özünden yapılan kolonya ve kozmetik ürünleri ünlü markalarla yarışır durumdaydı.


BalGümeci

Balgümeci Balları


Afyon Hazer Lokum ve Şekerleme

Afyon Hazer Lokum ve Şekerleme 

Köyceğiz Belediyesi Standına Yoğun İlgi

Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Köyceğiz Belediyesi standına yoğun ilgi vardı.İçerik olarak dolu dolu ve bol bol promosyonlar ile tüm ziyaretçilerin aklında yer ettiğine eminim.Sığla ağacını buhuru, Sultaniye kaplıcalarının çamuru, çiçek balı ve tanıtım kitapçıklarından oluşan büyükçe bir paket veriliyordu.

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri Ankara Akm

10.Ege İlleri Tanıtım Günleri için tıklayın isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ege-illeri-tanitim-gunleri.html

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

2016 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler için kısa bir gezintiye çıkmak isteyenler tıklasın.
http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-tanitim-gunleri-2016.html

 

Türkiye’nin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları

Aşağıda toplamaya çalıştığım zeytinyağı markaları hakkında kısa kısa bilgilere yer vermek istiyorum.Umarım keyifle okur ve bilgi sahibi olursunuz.

Türkiyenin ZeytinYağı Firmaları ve Markaları