Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Verimlilik & Teknoloji Fuarı 3. kez kapılarını açıyor. 9-12 Haziran 2021 tarihlerinde ATO Congresium’da başlayacak olan fuar, pandemi kurallarına uygun olarak başta savunma sanayi olmak üzere tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak. Fuar 4 gün boyunca 09:30 ile 19:00 saatleri arasında açık olup girişler ücretsiz.

3.Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Canlı Yayın

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021

Ankara Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Türkiye Verimlilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Kömürcü, Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Türkiye’deki dev teknoloji firmalarıyla start-up’ları buluşturacaklarını belirterek, “Amacımız üretmiş olduğumuz teknolojilerin tanıtımına katkı sağlamak ve farkındalık oluşturmak, ülkemizin teknolojide neler ürettiğini göstermek ve Türkiye’nin teknolojide hangi aşamada olduğunu herkese anlatmak.” dedi.

Fuar Korona virüs salgını nedeniyle 2020 yılında yapılmamıştı. Bu yıl Fuar da 123 firma ve 38 start-up yer alacak. Kar amacı güdülmeyen etkinlikte, bu yıl da start-up’lar için ücretsiz stant sağlanmış olup fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek “V-Talks Experiences” oturumlarında çeşitli kurumların yöneticilerinin deneyimlerini aktaracaklar.

Milli Muharip Uçak Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Ziyaretçilerle Buluştu

Milli Muharip Uçak Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Ziyaretçilerle Buluştu

Bu yıl “İleri Teknolojiler” temasıyla gerçekleştirilecek Fuar’da, 2030’lu yıllarda kademeli olarak devreden çıkartılması planlanan F-16 uçaklarının yerini alabilecek 5’inci nesil çok rollü savaş uçağı olan Milli Muharip Uçağı’nın mock-up’ı ile Aston Martin otomobili de sergilendi.

Milli Muharip Uçak Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Ziyaretçilerle Buluştu Milli Muharip Uçak Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Ziyaretçilerle Buluştu

Milli Muharip Uçak Verimlilik ve Teknoloji Fuarında Ziyaretçilerle Buluştu

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Kayıt

Verimlilik ve Teknoloji Fuarına ücretsiz olarak katılabilirsiniz, fakat girişte sıra beklememek için  http://www.verimlilikveteknoloji.com/tr/online-kayit  Online Başvuru bölümünden online davetiye oluşturmayı unutmayın.

3.Verimlilik ve Teknoloji Fuarı VLOG

Aşağıda uzun bir vlog videosu var, devamındaki videolar önemli olduğunu düşündüğüm için parça parça youtube yükledik. İlgilendiğiniz videodan başlayabilirsiniz.

Olay Yeri Kriminal İnceleme Mobil Araç KIRAÇ Verimlilik ve Teknoloji Fuarında

KIRAÇ, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın ihtiyacının karşılanması amacıyla tamamen özgün bir çalışma olarak geliştirildi. Daha önce üretilen olay yeri inceleme araçlarından çok daha üstün özelliklerde donanıma sahip olay yeri inceleme ve mobil kriminal inceleme aracının içinde ofis bölümü, delil muhafaza bölümü, laboratuvar bölümü gibi çeşitli bölümler bulunuyor. Olay yeri incelemede ve kriminal laboratuvar incelemede kullanılacak olan araçta; atış mesafe ve yönü tespit sisteminden delil analiz cihazlarına, otomatik parmak izi sisteminden (APFIS) kimyasal analize, delil muhafaza sisteminden internet ve uydu sistemine birçok sistem yer alıyor.

Süper Sahne Tır Modülü Turna 15 dk Kuruluyor

Dünyada ilk ve tek… Kurulumu günler süren organizasyonlar artık sadece 15 dakikada 2 teknik personel ile hazır!
Son teknoloji ekipmanlarla donatılan Süper Sahne Tır Modülü TURNA, global ölçekli tüm etkinliklerin vazgeçilmezi olacak. Organizasyonlarda saatler hatta günler alan hazırlık süreci TURNA ile dakikalara indi! Süper Sahne Tır modülü TURNA, sadece 15 DAKİKADA KURULUYOR. Artık her birimle ilgilenecek çok kişiye gerek yok! Küçük ya da büyük fark etmez; TURNA ile tüm organizasyonlar SADECE 2 TEKNİK PERSONELLE hazır…
Birbirinden bağımsız modüller Süper Sahne Tır Modülü TURNA’da birleşti. Uzaktan kontrol imkanı sunan ses, ışık, LED ve jeneratör sistemleri TURNA’da bir araya geldi.

Süper Sahne Tır Modülü TURNA, sıcak ya da soğuk fark etmeksizin her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışacak ekipman ve gövde yapısıyla kusursuz bir çizgide tasarlandı! Yüksek performanslı ve kaliteli teknik ekipmanlar sayesinde Süper Sahne Tır Modülü TURNA, uzun ömürlü kullanım esas alınarak YILDIZLAR’ın profesyonel AR-GE mühendisleri tarafından tasarlandı. Süper Sahne Tır Modülü TURNA’da, programlar öncesi ya da sonrası planlama yapmak ve dinlenmek isteyen misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz modern ve kullanışlı bir VIP Dinlenme Odası bulunuyor. VIP kuliste, UVC hava temizleme sisteminden klimaya; çay/kahve makinalarından özel lavabo ve WC’ye; eşya saklama dolaplarından mini buzdolabına kadar her ayrıntı titizlikle düşünüldü ve konforlu bir yaşam alanı oluşturuldu.

Darphane’den Verimlilik ve Teknoloji Fuarına Özel HEDİYE Madalyon Büyük Beğeni Topladı

Bu yıl 3. gerçekleşen Verimlilik ve Teknoloji Fuarına katılan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, fuara özel madalyon hediyesiyle ziyaretçilerden beğeni topladı. Standa yetkililerden hatıra para koleksiyonerliği, madalyon basımı gibi konularda detaylı bilgiler aldık videomuzda yayınladık.

SİHA’larda Kullanılan ASELSAN CATS Kamera Özellikleri Nedir?

3.Verimlilik ve Teknoloji Fuarında ASELSAN’ın geliştirdiği elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi “CATS” hakkında bilgiler aldık. CATS, İnsansız Hava Araçları (İHA), helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı hava platformları için geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemidir.

Türkiye’nin savunmada gerçekleştirdiği atak sonrası ürettiği ürünlerle bölgesinde dengeleri değiştirmeye başlaması kimi ülkeleri de telaşlandırdı. Savunma sanayi tarafından ortaya çıkarılan ürünlere getirilen teknolojik ürün yasağı firmaları da yerlisini üretmek için harekete geçiriyor. Söz konusu ürünlerden biri ise SİHA’larda kullanılan ve Kanada tarafından satışı yasaklanan elektro optik kameralar. ASELSAN tarafından üretilen İHA kamerası CATS ile Türk savunma sanayinin bu alanda artık hiçbir ülkeye bağımlılığı da kalmadı.

Elektro optik kamera CATS, İnsansız Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı tüm hava platformları için geliştirildi. 55 kg ağırlığındaki sistemde, gelişmiş görüntü işleme, dahili aletsel ölçüm birimi, lazer mesafe ölçer ve hedef işaretleyici, lazer noktalayıcı ve aydınlatıcı ile düşük ışık kamerası gibi bir çok özellik yer alıyor. ÇOK DÜŞÜK SICAKLIKLARDA DA ÇALIŞABİLİYOR 220 mm çaplı optik açıklığa sahip kamera, fazla ışık alabildiği için geceleri aydınlık görüntü de kaydedebiliyor. Ayrıca eş zamanlı ve çoklu hedef takibi yapabilen sistem, hareketli hedefin yönünü ve hızını da belirleyebiliyor. Hedefin lazer ile işaretlenerek lazer güdümlü füzelerle vurulmasına imkan veren sistem yüksek irtifalardaki çok düşük sıcaklıklarda da çalışabiliyor.

SİHA’larda Kullanılan ASELSAN CATS Kamera Özellikleri Nedir? Verimlilik ve Teknoloji fuarı SİHA’larda Kullanılan ASELSAN CATS Kamera Özellikleri Nedir? Verimlilik ve Teknoloji fuarı

SİHA’larda Kullanılan ASELSAN CATS Kamera Özellikleri Nedir? Verimlilik ve Teknoloji fuarı SİHA’larda Kullanılan ASELSAN CATS Kamera Özellikleri Nedir? Verimlilik ve Teknoloji fuarı

Dev Secure Fuara Özel Hediye Antivirüs Programı Verdi

Dev Secure Fuara Özel Hediye Antivirüs Programı Verdi

Bu yıl 3. düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarında ziyaretçilere cep telefonlarından antivirüs programı kullanıp kullanmadıklarını sorduk. Dev Secure firmasının standında ürünler hakkında bilgiler aldılar ve firma tarafından 1’er yıllık hediye premium lisans anahtarı hediye edildi. Alamadım diye üzülmeyin elimde sınırlı sayıda hediye lisans var, instagram facebook, twitter, yaay üzerinden bize ulaşanlara Dev Secure 1 Yıllık Mobil Premium Lisans Kodu Hediye ettik. Mağazamızdan sipariş vermek için: https://www.isacoturavm.com/antivirus-programlari

Dev Secure: 1 Yılda Mobil Cihazlara Siber Saldırı 3 KAT Arttı

Fuara katılan Dev Secure firması, son bir yılda mobil cihazlara saldırıların 3 kat arttığını belirleterek, özellikle oltalama saldırısı diğer fishing saldırılarında patlama yaşandığını belirttiler. Bu konuda kullanıcıları korumak ve güvenliklerini sağlamak için QR kod sorgulama ve güvenli SMS gibi yeni önlemler aldıklarını belirttiler.


Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm

Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm

Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm

Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm Yerli Antivirüs programı Dev Secure Verimlilik ve Teknoloji fuarında, isacotur avm
Mağazamızdan sipariş vermek için: https://www.isacoturavm.com/antivirus-programlari

WEB:  https://isacoturoglu.com.tr/sale/yerli-antivirus-programi-dev-secure-indirim-kodu.html

Digilira Soğuk Cüzdan Nedir? DigiliraPay Kurucusu Serkan Bayar Röportaj

Fuarda blok zincir tabanlı ödeme geçidi DigiliraPay’in kurucusu Serkan Bayar ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.
DigiliraPay, kripto varlık sahiplerine, sahip oldukları kripto varlıklarla güncel kurlardan ve herhangi bir kayba uğramadan e-ticaret ve perakende alışverişlerini yapmalarına imkân sağlayan blokzincir tabanlı ödeme geçididir. Kullanıcılarımız kripto paralar ile ödeme yaparken üye iş yerleri ise fiyat dalgalanmalarından etkilenmeden itibari para ile ödeme alırlar.

Dünya üzerindeki blokzincir cüzdanları “custodial” ve “non-custodial” olarak ikiye ayrılmaktadır. Custodial cüzdanlarda cüzdan işleticileri kullanıcıların özel anahtarlarına erişebilirler. Özel anahtarlarınızı paylaşmak ister misiniz? Non-custodial cüzdanlarda ise özel anahtarınızı kaybetmeniz durumunda varlıklarınıza bir daha erişmeniz mümkün değildir ve sonsuza kadar bu varlıklarınızı kaybedersiniz. DigiliraPay bu noktada literatüre yeni bir kavramla gelmektedir. Semi-Custodial cüzdan dediğimiz, kullanıcının özel anahtarlarının kontrolünün tamamen kullanıcıya ait olduğu, ancak aynı günümüz kredi kartlarında olduğu gibi kullanıcının cüzdana erişimini kaybettiği veya bilgilerinin başka birisine geçtiğini düşündüğü durumda bizim uzaktan müdahale edebileceğimiz bir hizmeti devreye sokuyoruz dedi.

Boyteks Kumaş Çeşitleriyle 110 Ülkeye İhracat Rekoru Kırdı

Erciyes Anadolu Holding’in tekstil sektöründeki lider yatırımı olan Boyteks, Kayseri’deki tesislerinde yatak kumaşı üretiyor. 2000 yılında yatak kumaş üretimine başlayan Boyteks, iplikten kumaş imalatına kadar bütün aşamaları ERP sistemi ile çalışan tam entegre tesislerde gerçekleştiriyor.

Sahip olduğu tesislerle dünyanın en büyük yatak kumaşı üreticilerinden biri olan Boyteks, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 222. sırada yer almakta olup, endüstriyel tekstilin küresel ölçekte lider markalarından biri olarak öne çıkıyor.

İleri teknolojideki tasarım programlarıyla koleksiyonlarına hayat veren Boyteks; araştırmacı ve yenilikçi yaklaşımı, fark yaratan çözümleri ve beklentilere en hızlı şekilde cevap veren güçlü pazarlama yapısı ile lider kumaş üreticileri arasında sadece Türkiye’de değil, dünyada kendine yer buluyor.

Boyteks Kumaş Çeşitleriyle 110 Ülkeye İhracat Rekoru Kırdı Boyteks Kumaş Çeşitleriyle 110 Ülkeye İhracat Rekoru Kırdı

3D Reklam ZERO G Sır Küpü Salih Turhan ST İnovasyon

3D Reklam ZERO G Sır Küpü Salih Turhan ST İnovasyon

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarında karşılaştığım, ilk başta herkes gibi hologram sandığım fakat gerçek olduğunu sonradan anladığım harika bir ürün ZERO G Sır Küpü objeleri 3 boyutlu gösteren bir reklam standı… Zero G tüm patent haklarını alan Salih Turhan, adeta reklam sektörüne devrim gibi bir boyut getiriyor.

Görenlerin gözlerini alamadığı, reklam sektörü için çok önemli bir ihtiyaca çözüm üretip fuarın gözde ürünleri arasındaki yerini aldı. Bu ürünün en büyük özelliği içinde kullanılan ürünlerin gerçek olması ve havada dönebilen bu reklam kutusu en boy yükseklikle 14cm ile 220cm arasında istenilen ebatlarda üretilebiliyor. Reklam kutusu içinde reklamı yapılacak ürün ahşap, metal, plastik gibi olabiliyor, aynı kutu içinde birden fazla üründe sergilenebiliyor.

İletişim: Salih Turhan 0532 238 00 52   sturhal38@hotmail.com

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021

3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2021

KONU HAKKINDAKİ DİĞER YAZILARIMIZ

Mamak Gökçeyurt Lavanta Bahçesi

ANKARA Mamak Gökçeyurt Lavanta Bahçesi

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/ankara-gokceyurt-lavanta-bahcesi.html

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2019 Ankara
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı 2019 Ankara

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/verimlilik-ve-teknoloji-fuari-2019-ankara.html

1.Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Ankara 2018

1.Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Ankara 2018

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, 7 – 9 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara, Ankara Ticaret Odasın(ATO) Congresium ‘ da düzenlendi. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/verimlilik-ve-teknoloji-fuari.html

Ankara 2021 Fuar Takvimi

Ankara 2021 Fuar Takvimi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-2021-fuar-takvimi.html