1 Kutu Dolusu Yaz Elması Hediye Geldi

1 Kutu Dolusu Gelin Elması Neden “SİRKECİ ALİ KAÇAR“dan Hediye Geldi…
Facebookta Sirkeci Ali Baba olarak bilinen Ali Kaçar bize Denizli Pamukkale’den yaz elmalarından oluşan bir kutu dolusu elmayı hediye olarak gönderdi.Bu güzel hediyelerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz.

Ali Kaçar Sipariş Vermek İçin
WhatsApp: 05357394251
Adres: Türkiye / Denizli – Pamukkale

1 Kutu Dolusu YAZ Elması Hediye Geldi

Yaz Elmasının Faydaları

*Sağlıklı Dişer İçin Elma
*Alzheimer Hastalığına Faydalıdır
*Parkinson Hastalığından Korur
*Elma Kansere Karşı Koruyucudur
*Diyabete Yakalanma Riskini Azaltır
*Kolesterolü Düşürür
*Elma Kalp Sağlığına Faydalıdır
*Safra Kesesi Taşlarını Önler
*Elma İshal ve Kabızlığa Faydalıdır
*Elma Karaciğere Faydalıdır
*Elma Bağışıklık Sitemini Güçlendirir
*Elma Kataraktı Önler

1 Kutu Dolusu YAZ Elması Hediye Geldi

Yeşil Elmanın Faydaları

‘‘Günde bir elma doktoru evden uzak tutar’’ demişler. Bu söz her ne kadar elma için söylenmiş olsa bile aslında bütün elma türlerini ve yan ürünlerini kapsar. Yeşil elma, protein, lif ve vitaminler açısından en az diğer türleri kadar zengin bir besin kaynağıdır.

*İçerdiği lif sayesinde metabolizmayı güçlendirir ve sindirim sistemine yardımcı olur. Bağırsakların sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Ayrıca cilde olan faydaları da bilinir.

*Demir, çinko, manganez gibi mineraller yardımıyla sinir sistemini olumlu yönde etkiler, ferahlık ve rahatlama sağlar. Aynı mineraller yardımıyla kandaki oksijen seviyesini arttırır.

*Bağırsakların iyi çalışmasına yardımcı olduğu için diyet yapanların vazgeçilmezidir. Kilo vermeye yardımcı olur. Bunun dışında damarlarda yağ birikmesine izin vermez.

*Cilt kanserini önler. Cilt kanserine neden olan hücrelerin yok edilmesi için bünyenin en çok ihtiyacı olan şey C vitaminidir ve C vitamini yeşil elmada fazlasıyla vardır.

*Antioksidanlar sayesinde vücudu genel anlamda mikroplardan ve toksinlerden temizler.

*Tiroid bezinin düzgün çalışmasına yardımcı olur ve romatizmayı önler.

*Astım hastaları için faydalıdır.

*Kepek sorununu çözer. Yeşil elmanın yapraklarından yapılan macun özellikle çocuklarda bulunan kepek sorununu çözer. Ayrıca kafa derisine masaj yapılarak deri güçlendirilir.

*Saç bakımında kullanılabilir. Saç diplerinin güçlenmesini sağlar ve dökülmeye engel olabilir.

Elma Suyunun Faydaları

Elma Suyunun Faydaları

Elma suyunun sağlığımıza olan faydaları diğer elma çeşitleriyle yakın bir benzerlik sağlar. Fakat elmanın sıkılarak elde edilen suyu bazı mineral ve vitaminlerde hacim düşüklüğüne neden olurken, bazı minerallerin ve vitaminlerin de seviyesi arttırır.

*Polifenol ve flavonoidler kalp sağlığı için çok önemli elementlerdir ve bu elementler önemli bir antioksidan kaynağıdır. Her gün içilen bir bardak elma suyu kalbin sağlığına önemli ölçüde katkıda bulunur.

*Astımı önleyici özelliği vardır. Elma suyu içerdiği flavonoid, astım krizlerini azaltır. Ayrıca flavonoidler ciğerleri güçlü ve etkili yapmada önemli bir rol oynamaktadır. Düzenli olarak elma suyu tüketen kişiler, akciğer enfeksiyonlarından kaynaklanan hastalıklara yakalanma ihtimalleri, elma suyu tüketmeyen insanlardan daha azdır.

*Karaciğeri temizler ve kolesterolü dengeler. Vücutta aşırı kolesterol düzeyleri çok sayıda kardiyovasküler rahatsızlıklara neden olabilir. Elma suyu bu tür hastalıklardan bünyeyi korur.

*Elma suyu C vitamini, demir, bor gibi maddeleri zengin bir şekilde içerir. Bu besinler kemik sağlığını koruduğu gibi kemikleri de güçlendirir.

*Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek vücudun hastalıklar karşısında daha güçlü olmasını sağlar.

*Tümörleri engelleyici etkisi vardır ve kabızlık sorunlarına karşı çok etkilidir. Sabah aç karınla tüketilen bir elma bu tür şikayetleri kökünden halleder.

*Cilt sağlığına faydalıdır. Ciltte meydana gelen çatlama ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanında bazı deri hastalıklarına iyi gelir. Cildi nemlendirir ve hücrelerin güçlenmesine yardımcı olur.

*Göz sağlığı için faydalıdır. İçerdiği A vitamini göz sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar.

Elma Çekirdeğinin Faydaları

Elma Çekirdeğinin Faydaları

Elmayı çekirdekleriyle birlikte tüketmenin sağlığa faydası olduğunu savunan uzmanlar vardır. Fakat sadece çekirdeğinin aşırı şekilde tüketilmesinin bazı riskleri de var. Elma tüketiminde elma çekirdeklerinin tüketilmesi konusunda çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Dikkat:

Bunun yanında elma çekirdeklerinin çok zararlı olduğunu savunan sağlık uzmanları da var. Bu grupta yer alan sağlık uzmanları, elma çekirdeklerinde çok az miktarda siyanür bulunduğunu ve çok fazla tüketilmesi durumunda siyanürün ciddi rahatsızlıklara yol açabileceğini savunuyorlar.

Bu konuyla alakalı taradığımız birçok yabancı kaynak, aşırı şekilde elma çekirdeği tüketmenin zehirlenmeye bağlı sorunları meydana getirebileceğini söylüyor. Bundan dolayı elma çekirdeklerini kesinlikle bilinçsiz bir şekilde tüketmemenizi öneririz.

Yerli Köy Domatesi Nereden Alınır?

Yerli Köy Domatesi Nereden Alınır?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/yerli-koy-domatesi-nereden-alinir.html