Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği öncülüğünde ayakkabı ve saraciye sektörlerine yönelik Türkiye’nin ve dünyanın ilk sanal fuar organizasyonu ”Shoedex 2020” 1-3 Haziran’da gerçekleşecek.

Türkiye’nin İlk Sanal Fuarı Shoedex 2020

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, Ticaret Bakanlığı’nın büyümeye katkı sağlayan ihracatçılarla el ele vererek düzenleyeceği sanal fuarlar, ticaret heyetleri ile ihracata ve ihracatçıya olan desteğini sürdürdüğünü söyledi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar;

Türkiye’de sanal fuar konusunda ilk adım atan birlik olarak dijital dönüşüme öncü olduklarını,  Ankara ile yoğun görüşmeler neticesinde çok ciddi bir yol kat ettiklerini belirtti. Ticaret Bakanlığı’nın ihracata yönelik devlet desteklerine sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarları da eklenmesiyle ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinasyonu ve desteğiyle İZFAŞ’ın işbirliği ve TİM’in desteğiyle 1-3 Haziran’da dünyada ilk kez ayakkabı ve saraciye sektörlerine yönelik Shoedex Dijital Ticaret Platformu’nu gerçekleştirileceğini belirtti.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar Shoedex 2020

Deri Sektörü Sanal Fuarı Shoedex 2020 Neler Olacak?

Zandar, sanal fuarcılık sisteminin fuarcılığın alternatifi değil tamamlayıcı bir unsuru olarak geliştirildiğini ve gerçeği aratmaması için bütün altyapının hazırlandığını sözlerine ekledi. 30 üretici firma sonbahar-kış sezonu koleksiyonlarını küresel ölçekteki 250 profesyonel satın almacıyla www.shoedex.events adresinde buluşturacak.

Sanal fuarda da her firmanın bir standı olacak ve firmalar istedikleri ürünü görsellerle tanıtabilecek. Alıcılar ile ihracatçılar online görüşerek, ürünleri inceleyerek isterlerse sipariş verebilecekler. Dijital Ticaret Platformu sanal tur yöntemi ile stantların 360 derece tanıtımının yapıldığı, ziyaretçilerin fuar alanını üç boyutlu gezebileceği, akıllı eşleşme filtresi ile fiyat bilgisinden firma profillerine kadar ürünlerin detaylı bilgilerine ulaşılabildiği, anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşmayla sürekli etkileşim halinde, yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerle ilgili duyurular, haberlerin yer alacağı, tüm paydaşların birlikte çalışacağı, üreteceği ve katma değer yaratacağı bir ortam oluşturacak. Aynı zamanda ulaşım kolay ve maliyeti düşük olduğu içinde büyük bir avantaj ve imkan sağlayacak.

Sanal Fuar ile Dünyaya Açılacağız

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, “Üreticinin nasıl erişim sağlarım, nasıl görünür ve bilinir olurum ve nasıl satarım sorularına tek platformda çözüm bulmuş olacağız. Firmalarımız farklı ülkelerdeki ticari alıcılara doğrudan erişim sağlayarak ihracatlarını ve marka değerlerini artırmış olacaklar.

İhracatçılar katma değerli ürün üreterek yenilikçi fikirlerin dijital hayata geçirilmesi demek. Deri endüstrisindeki üreticilerin hedeflediğimiz ülkelerdeki ticari alıcılar ile doğrudan entegrasyon sağladığı global online ticaret platformuyla müşterilere dijital kanallardan ulaşabileceğimiz, ekosistemi dijital kanallarla yönetebileceğimiz diğer sektörlere örnek bir model olacak güncel bir vizyonu ortaya konulacağını belirtti.

Türkiye'nin Sanal Fuar Atağı

Türkiye’nin Sanal Fuar Atağı

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/turkiyenin-sanal-fuar-atagi.html

Türkiye'de Sanal Fuarcılık Neden Başarısız Oldu

Türkiye’de Sanal Fuarcılık Neden Başarısız Oldu?

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/turkiyede-sanal-fuarcilik-neden-basarisiz-oldu.html

Ankara 2021 Fuar Takvimi

Ankara 2021 Fuar Takvimi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-2021-fuar-takvimi.html