Uzunca bir aradan sonra Rize Günleri Ankara’da gerçekleşiyor. 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Altınpark fuar alanında konserler, kemençe, horon eşliğinde eğlenceye doyacaksınız.

4.Rize Muhlama Günleri 2021

4.Rize Tanıtım Günleri 2021 Ankara Altınpark’ta Muhlama ile Kuymak Arasındaki Fark Nedir?
Rize Günleri Fuarında Takipçimizle Karşılaştık

Başkentte 4. Rize Muhlama Günleri Yoğun İlgi

Başkentteki hamsi, muhlama, mısır unu ve laz böreği ile yöresel kıyafetlerin yanı sıra kemençe ve tulumun yer aldığı “4. Rize Muhlama Günleri Festivali” ikinci gününde yoğun ilgi görüyor.

Rizeliler Federasyonu tarafından Altınpark Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “4. Rize Muhlama Günleri Festivali”nde, Rizeli sanatçılardan Kaan Yıldırım, Yasemin Yıldız, Gökhan Birben, Lütfü Güner ve Murat Köse, sahne alacak.

Ankaralılar, “Haydee Muhlama Yemeye” sloganıyla düzenlenen festivalde, Rize balından tereyağına, hamsisinden lahana çorbasına, mısır unundan mısır ekmeğine birçok yöresel lezzetin yanı sıra Karadeniz’e özel birçok yerel kıyafet ve görsel şov görme imkanı buluyor. Başkentte yaşayan Rizeliler, festivalde yer alan kemençe, tulum ve horon eşliğinde memleket hasreti gideriyor.

Etkinlik hakkında bilgi veren Ankara Rizeliler Derneği Başkanı İdris Kansızoğlu, federasyonun Ankara’nın 3 noktasında bulunan şubelerinde Rizeli hemşerilerinin derdine çare aradıklarını söyledi.

4.Rize Muhlama Günleri 2021

Her yıl Ankara’da Rize günleri düzenlediklerini belirten Kansızoğlu, “Ankaralı hemşerilerimizi muhlama yemeye davet ediyorum. Bu yıl Rize muhlama günleri önümüzdeki yıl hamsi günleri ondan sonra kara lahana günlerini düzenleyeceğiz. Rize’nin kültürünü Ankara’mıza anlatmaya çalışıyoruz. ” diye konuştu.

Organizasyon sorumlusu Abdülhamit Kalkan da ziyaretçilerin etkinlikte sağlık bir şekilde keyifli vakit geçirmeleri için hazırlıklarını Kovid-19 tedbirleri kapsamında tamamladıklarını vurguladı.
Karadeniz yöresine ait diğer ürünlerinde etkinlikte yerini aldığını aktaran Kalkan, Mısır unundan buğday çekme makinesine kadar var. Vatandaşlar, buradan aldıkları peynir ve tereyağı ile evinde organik muhlama yapabilirler. Trabzon ekmeği, fındık, Anzer balı gibi bölgeye ait bütün yöresel ürünler stantlarda yerini aldı. Her gün halk oyunlarımız ziyaretçileri karşılayacak, sanatçılarımızda sahnede konserlerini verecek. Festival, 26 Eylül Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

4.Rize Muhlama Günleri 2021
4.Rize Muhlama Günleri 2021 4.Rize Muhlama Günleri 2021 demokrat parti cemal enginyurt
4.Rize Muhlama Günleri 2021 4.Rize Muhlama Günleri 2021 FUARDA TAKİPÇİMİZLE KARŞILAŞTIK

4.Rize Muhlama Günleri 2021

4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021
4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 PİŞMANİYE NASIL YAPILIR 4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 ŞİMŞİR KAŞIK YAPIMI

4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 DOLMA, YAPRAK SARMA 4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 LAZ BÖREĞİ

4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 KARAALİ ÇAY KESTANE BALI

4.RİZE MUHLAMA GÜNLERİ 2021 AİYAH ÇAY KOMPRESİ

Ankara 2021 Fuar Takvimi

ANKARA 2021 FUAR TAKVİMİ

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-2021-fuar-takvimi.html

Anadolu Optikçiler Sektör Buluşması Altınpark Fuar Alanında

ANADOLU OPTİKÇİLER SEKTÖR BULUŞMASI

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/anadolu-optikciler-sektor-bulusmasi.html

Mamak Gökçeyurt Lavanta Bahçesi

ANKARA MAMAK GÖKÇEYURT LAVANTA BAHÇESİ

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/ankara-gokceyurt-lavanta-bahcesi.html