Özgün İçerik Nasıl Yazılır?

Sitenizin google 1. sırada olması için bir çok şeyler var ama en önemlisi özgün içeriğinizin olmasıdır. Google günlük 2 milyardan fazla arama yapılıyor olduğunu göz önünde bulundurursak hit almak için sürekli içerikler ekmeniz ilk bilmeniz gereken kuraldır. Ortalama günde 1 içerik ekleyerek başlaya bilirsiniz. Benim fazla zamanım olmadığı için kalıcı özgün içerikler ekleme yöntemini kullanıyorum. Yani herkes de olmayan içerikleri yazarak ve anahtar kelimeler kullanarak sitenizi google 1. sıraya çıkarabilirsiniz.

Özgün İçerik Oluştururken Dikkat Edilecekler


özgün içerik nedir

Niçin Özgün İçerik Yazmak Gerekir?

Örneğin sitenize resim eklemeden önce resmin içeriği ne ile alakalı ise onunla ilgili bir isim verin.
ör:kurban bayramı kartları, ccs tasarım, bedava reklam baneri ekle….
Bunun şu artısı oluyor. Google görsellerden size ziyaretçi kazandırıyor. Bir diğer konu ise sitenizdeki sayfaların isimleri içerikle ilgili olmalıdır. Çünkü arama motorlarının en fazla dikkatini çeken şeylerin başında sitenizi linkin içeriğine göre sıralamasıdır.

Google 1.Sayfada Olmak

Örneğin kişi “Vapurlu süt fabrikası” diye google da tarattırdığında bu konuda ne kadar yazı yazan varsa hepsi listelenir. Sizde bunu aynen google yazıp taratın benim sitemi google 1. sayfada yer aldığını göreceksiniz. Gördüğünüz üzere arkadaşlar sitenin linkine “Vapurlu süt fabrikası” yazmam bana otomatik olarak çok ciddi bir avantaj sağlamış oldu. Eğer böyle bir şey yoksa sayfanın içinde geçen kelimeleri  de sıralıyor fakat baya bir sonraki sıralarda yer alıyor. Yani ziyaretçi o siteyi bulacak mı veya tıklar mı bilemem. Yani herkes de olmayan sende olduğu zaman değerli ve kıymetli olmaktadır.Hatırlatmak isterim 🙂

Google 1.Sayfada Olmak

Buna benzer örnekleri sitemde hali hazırda google de ilk sayfada yer alan başka sayfalarımı da anlatarak bu konuyu size detaylıca özetlemek isterim. Bundan yılllar önce Herbalife ek gıda takviyesi satışı işine girdim iki ay sonrada bu işi bırakmaya karar verdim. Ve herbalife lisansini iptal ettirmek için internette hiç bir bilgi bulamayışım bana bir fikir verdi! Başımdan geçen olayları sitemde makale haline getirip ayni sorunla başkalarının da başına geleceği için kaynak oluşturması düşüncesindeydim. Herşeyleri yazdım sayfayı yayına verdim. Bir de baktım ki ne göreyim gözlerime inanamadım. Google arama motorunda ilk sırada yer almışım. İnanmaz iseniz siz de google “herbalife lisans iptali” yazın bir bakın kim çıkıyor.Tabi ben bunu 2012 yılında yazmıştım ve o zamanlar SEO gibi şeylerden bihaberdim.Yani özgün içerik olduğu için ilk sayfada çıkmıştım.

Google 1.Sayfada Olmak

Buna benzer olayları çoğalta biliriz ama bir örnek daha vermek isterim. Bu en önemli ve en ilginç bir konudur. Askerden geldikten sonra Ankarada çağrı merkezi üzerine iş bakmaya başladım başımdan geçenleri de tek tek yazdım. Görüşmeye gittiğim firmaların logolarını internetten indirdim ve kendi siteme isimlerini yazarak ekledim. Bundaki amaç görsellerden tıklanınca siteme ziyaretçi çekmekti. Tüm görüşmeleri sırasıyla yazıp kendi yorumumu da yaparak yayınladım. Bunların içinden bir firma vardı ki, hiç ummadığım şekilde google da 1.sayfa 1.sırada olmamı sağladı. Bu site içerisinde yer alan 13 tane firmanın içinden birisiydi.

Sitemi liste başı yapması ise arama motorunda kullanıcıların arattığı kelime oluşuydu. İnanmaz iseniz “fcl assist maaş” şeklinde yazınca ilk sayfada çıkan sitelerden birisidir. Bunu anlamak için sizinde sitenizde olmazsa olmaz bir şey tavsiye etmek isterim.Bu sayfa bir zamanlar sitemin en fazla tıklanıp ziyaretçi alan sayfası olduğunu söyleyebilirim.Şu an bile google 1.sırada çıkıyor. Onu da nasıl anladın derseniz reali.st sayaç ile fark ettim.Şu an ise daha kapsamlı ve daha fazla içeren yandex metrica sayacı kullanıyorum.Ve sizlere de tavsiye ederim.

Yukarıda yazdıklarımı dikkatlice okuduysanız eğer, özgün içeriğin ne kadar önemli ve kalıcı olduğunu sizde fark etmişsinizdir.Yorumlarınızı bekliyorum.
Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html