6-7-8 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuar ziyaretçi katılımı ücretsiz.

İnovasyon ve teknoloji odaklı markaların da yer alacağı 6.500 m2’lik fuar alanı, ziyaretçilerin stantlarda son teknoloji ürünleri yakından inceleyecekleri, yenilikçi ve ileri teknoloji ürünleri ve yeni nesil spor ekipmanlarını deneyimleyecekleri yaşam alanı konsepti şeklinde kurgulanacak.

RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı

RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı

6-7-8 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı, Avrupa’nın ilk spor ve teknoloji fuarı olma özelliğini taşıyacak. 3 bin elit, profesyonel ve amatör koşucunun katılımıyla gerçekleşecek olan yarı maratonun yanı sıra Spor ve Teknoloji fuarına da 25 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor

ANKARA’NIN SPOR TAKVİMİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTEDİK

Dazspor olarak Ankara’ya ve Türkiye’ye uluslararası nitelikte iki önemli organizasyon kazandırdıklarını belirten Dazspor Kurucusu Victoria Blyth, “Biz Ankara’ya üç günlük bir spor etkinliğini getirmek ve Ankara’nın spor takvimini değiştirmek istedik. İnsanlar buraya gelsin ve üç gün boyunca sporla ilgilensin. Her yıl RUNKARA’YI düzenleyerek spor ve sağlığa katkıda bulunalım istiyoruz” diyerek düşüncelerini ifade etti. Fuarın Ankara’ya ekonomik getirisinin de olacağını belirten Dazspor Kurucusu, “Uluslararası koşucular, koşuya aileleri ile gelecek ve en az iki üç gün koşunun yapılacağı şehirde konaklayacak. Böylelikle, özellikle fuar alanı ve çevresinde ekonomik canlanmayı görmek mümkün olacak” dedi. RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı’nın Türkiye ekibini fuar öncesi eğitim için Avrupa’ya götürdüklerini söyleyen Blyth, “Türkiye’deki ekibimiz Berlin’de Napoli’de ve Prag’da yapılan uluslararası maratonlarda yer aldılar. Yapılacak fuar için bilginin, deneyimin ve uzmanlığın kazanılması gerekiyordu ve ekibimiz bunu başardı, biz de gereken hazırlığı yaptık. Hepimiz çok heyecanlı ve mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı

EN ALÇAK VE EN DÜZ ALANDA PARKUR YAPMAYI PLANLADIK

RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuar’ı Yarış direktörü Ali Atav, her zaman atletlerin birinci öncelikleri olduğunu vurgularken, atletlerin koşacakları parkur hakkında da bilgi verdi. Maratonların başlangıç ve bitişinin Congresium kapalı oto parkı hizasında olacağını belirten Yarış Koordinatörü, farklı koşu mesafelerinin aynı rotada yapılacağını ancak rota üzerinde ufak değişikliklerin de olabileceğini söyledi. Güvenlik ve sağlık kuruluşlarına yakınlığı ve düze yakın eğimi sebebiyle bu rotanın tercih edildiğini ifade eden Atav, “Ankara’daki en alçak ve en düz parkurda yarı maraton yapmayı planladık” diyerek maraton güzergahı hakkında konuştu.

Türkiye’de ve Avrupa’da spor ve teknolojiyi bir araya getiren ilk fuar olduğu çok değerli ve heyecan verici bir organizasyon içerisinde yer aldıklarını belirten Sponsor Müdürü Cansu Çınar, Fuar içerisinde büyük bir alanın çocukların etkileşimi için ayrıldığını ifade etti. Çınar, “Alana ailesi ile gelen katılımcılar, çocuklarını etkileşim alanına emanet edebilecek böylelikle hem çocuklar rahatça vakit geçirebilecek hem de ebeveynler fuarın tadını çıkarabilecekler” dedi. Teknolojinin spora entegre edilmiş herhangi bir alanına dokunan girişimleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Çınar, fuar alanı dolma seviyesine geldiğini ve yaklaşık 25 bin katılımcıyı beklediklerini söyledi.

KONU HAKKINDAKİ DİĞER YAZILARIMIZ

Ankara'da Erzurum Günleri 2023

9. ERZURUM TANITIM GÜNLERİ 2023

isacotur yeni gif sondakika gif 9. Erzurum Günleri Ankara Altınpark Fuar Alanında 5 – 8 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek… https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-erzurum-gunleri-2023.html

Çankırı Tanıtım Günleri 5-8 Ekim 2023 Başkent Millet Bahçesinde

5. Çankırı Tanıtım Günleri 2023

isacotur yeni gif sondakika gif Çankırı Tanıtım Günleri 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Başkent Millet Bahçesi ücretsiz olarak gezebilirsiniz. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/cankiri-tanitim-gunleri-2023.html

 

Anfa Altınpark Fuar Takvimi 2023 Anfa Fuar Takvimi 2022 Ankara Fuar Takvimi 2023 ATO Congresium Fuar 2023

 Ankara 2023 Fuar Takvimi

https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/anfa-altinpark-ato-congresium-baskent-millet-bahcesi-2023-fuar-takvimi.html