Sevgili takipçilerimiz, özel bir haberle daha karşınızdayız, bizi takip edip bilgisi olmayanlar için çok güzel bir haberlerim var.Bir kaç yıldır Facebookta ♥ Anadolundan Sofranıza ♥ adında bir gruptan aldığım ürünlerin videolarını çekip youtube kanalımda fırsat buldukça paylaşıyordum. Anadolundan Sofranıza grubunda doğal ürünler satan bir bayan üreticimiz geçtiğimiz günlerde ulusal medyada haber oldu.işte bu yazımızda bu konuya değineceğiz, destek vermek isteyenler sayfaya yorum bırakabilir, yazımızı sosyal medyada paylaşabilir hatta ♥ Anadolundan Sofranıza ♥ grubuna sevdiklerinizi de davet bile ederek destek olabilirsiniz.

Kadın Girişimci Desteğiyle "Yasemin Düztepe Korkut" Kendi İşinin Patronu Oldu

Kadın Girişimci Desteğiyle “Yasemin Düztepe Korkut” Kendi İşinin Patronu Oldu

Aydın Kuyucak’ın Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan evli ve iki çocuk annesi Yasemin Düztepe Korkut, geçtiğimiz haftalarda Tarım Orman Bakanlığı için görsel çekimleri yapılmış ve daha sonrasında çeşitli yazılı basında haber konusu oldu.

Yasemin Düztepe Korkut, kendi bahçesinde yetiştirdiği ürünleri sosyal medya üzerinden başarılı şekilde satan girişimcilerimizden olup, diğer kadın girişimcilere de ilham kaynağı oluyor.  ♥ Anadolundan Sofranıza  Grubu ♥  bir çok kadın girişimci kendi yetiştirdiği ürünleri bu grupta satma fırsatı buluyor.

Şimdi Yasemin Düztepe Korkut’un hikayesini biraz sizlere anlatmak istiyorum. Babasından tarla miras kalınca Aydın’a yerleşip eşiyle (Osman Korkut) ile birlikte çiftçilik yapmaya başlayan Korkut, ‘Tarımda genç girişimci kadınlar güçleniyorprojesi kapsamında katıldığı eğitimlerin ardından kendi işini kurdu ve ‘Anadolu’dan Sofranıza Grubu’ ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. Yasemin Korkut, çiftliğinde bir çok ürün üretiyor işte onlardan bazıları:

Cennet Hurması kurusu, soğuk sıkım zeytinyağı, incir cipsi, incir reçeli, kabak reçeli, domates kurusu gibi 20 çeşit ürün sayabiliriz…

Yasemin Korkut’un bu başarısının arkasında yine kadın çalışanlar var, yaklaşık 30 kadına iş imkanı sağladığını da hatırlatmak isterim.

Anadoludan Sofranıza Grubunda Neler Satılıyor?

Anadoludan Sofranıza Grubunda Neler Satılıyor?

♥ Anadolundan Sofranıza  Grubu ♥ ürün satabilmek için grupta bulunan yöneticilerin onayından geçtikten sonra ürün satabiliyorsunuz, ilk önce bunu belirtmek isterim, yani ürün satmak isteyenleri iyice araştırıyorlar, genel bir onaydan sonra paylaşım yapabiliyor.Kısacası ♥ Anadolundan Sofranıza  Grubu ♥ Anadolu’nun dört bir tarafından üreticilerin buluşma noktası diyebilirim, sadece üreticilerin değil, biz tüketiciler için de çok güzel ve faydalı bir grup olduğunu söyleyebilirim.

Malum internetten bir şey alırken bir çok yorumu okuruz ya işte burası o yorumların bolca yapıldığı bir cennet diyebilirim, ürün satın alıp eline ulaşanlar fotoğraflarını çekip hemen yorum olarak bu grupta paylaşılıyor, her türlü yorum, eleştiri bulmanız mümkün, çünkü grubu kullananlar bot değil gerçek hesaplar olduğunu hatırlatmak isterim.


♥Anadolundan Sofranıza  Grubu♥ bir çok ürün satılıyor, fikir vermesi için kısaca o satılan ürünlerden bazıları;

Çubuk Turşusu ve sirke çeşitleri, Konya’nın meşhur Tahini, Rize’nin Anzer balı, Antep’in baharatları ve fıstığı, Siyez Ürünleri, Sizey Ekmeği, Ev yapımı tarhana ve erişteler, Yasemin Hanımdan (Aydın’dan) İncir, Zeytin, Zeytinyağı… Çankırı Kaya Tuzu, Bozyazı Kavutu Çoban Helvası, Malatya’dan Kayısı ve Gün kurusu, Gezen tavuk yumurtası…

Facebook Anadolundan Sofranıza  Grubu

ANADOLUDAN SOFRANIZA FACEBOOK GRUBU

Aşağıda vereceğim linklere tıklayarak sayfaya gidebilirsiniz.
Grup: facebook.com/groups/AnadoludanSofraniza/

AYDIN’DAN KUCAK DOLUSU SEVGİLER

Yasemin Korkut; Organik ürünlerin satışından elde ettiği kazançla kendi işletmesini kurduğunu ve haftada yaklaşık 80 koli organik ürün gönderiyor. Bu kolilere ‘Aydın’dan kucak dolusu sevgiler‘ yazan kalpli not eklemeyi de ihmal etmiyor. (Bizim videolarımızı izlerseniz aşağıda göreceksiniz).
Yasemin Hanımın aylık kazancı yaklaşık 20 bin lira civarında olduğunu söylüyor ve devletten bir kuruş destek almadan 200 bin liraya işletmemi kurup ekipman almış. Yanında 5 kişi çalışıyor, bahçede de sezonluk 30 kadın çalışıyor. Kadınlarımız kendilerine güvensin ve cesaretli olsun diye tavsiyede bulunuyor.

Yasemin Düztepe Korkut Anadolu Gıda “BİLARA”

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/yasemin-duztepe-korkut-bilara-anadoludan-soframiza.html

Korkut Gıda Yeni Sezon İncirler Geldi

Korkut Gıda Yeni Sezon İncirler Geldi

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/korkut-gida-incirler-geldi.html

Korkut Gıda İncir Hasadı

Korkut Gıda İncir Hasadı Nasıl Yapıyorlar?

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/korkut-gida-incir-hasadi.html

Korkut Gıda Zeytinyağı Tadım Testi

Korkut Gıda Zeytinyağı Tadım Testi

https://isacoturoglu.com.tr/yorum/korkut-gida-zeytincilik.html