Ilgazdan Geleneksel Lezzetler

Başkent Ankara’da Çankırı il tanıtım günlerinde Ilgaz Belediyesi standında karşılaştığım renkli erişte makarnaları dikkatimizi çekmişti.İlk defa böyle renklerde erişte makarnası gördüğüm için firma yetkilisinden bilgi rica ettim.Çocukları renkli makarna ile makarnayı sevdirmek üzere yola çıkıldığını belirtildi.3 ay önce kurulan çiçeği burnunda firmanın böyle bir fuarda tanıtım fırsatı yakalama çabası ve bizim gözümüzden kaçmıyor.Fikir çok güzel olduğu için bloğumuzda firmayı tanıtarak bilinirliğinin artırılması amacıyla  destek vermek istedik.

Gökkuşağı Renkli Erişte Makarnası

Gökkuşağı Renkli Erişte Makarnası

Gökkuşağı Renkli erişte makarnalarının üretimi fabrikasyon değil, tamamı el emeğiyle hazırlanıyor.Yani firma butik tarzı üretim yapıyor. Makarnaya rengini ve adını veren şey ise sebzelerin renklerinden faydalanılıyor. Makarnayı renklendirmek için kullanılan sebzeler pancar, ıspanak, domates, ısırgan otu, kırmızı biber, karnı bahar, kabak ve kerevizden kullanılıyormuş. 

Gökkuşağı Renkli erişte makarna üreticisi olan Nilay hanım aynı zamanda gıda teknikeriymiş.Ve eşini de ikna edip bu işe girmişler.Yani bir kadın girişimcinin ürünlerini görüyorsunuz. Umarım bu yazımız diğer evde oturup biz bi işten anlamayız ne yapalım evde oturuyoruz diyen kadınlara örnek olur.

Fuarda kendilerinden ürünü tanıtmalarını rica ettim ve videoya çektim.Hep birlikte izleyelim.

Gökkuşağı Renkli erişte makarnalarını büyük bir heyecanla tanıtmaya çalıştılar.

Fuarda ışıklandırma ve telefonumuzun pixceli düşük olduğu için ürünleri aldıktan sonra sizin daha iyi görebilmeniz için yeni bir video kaydettim. Burada ürünleri daha net görebilirsiniz.En azından fikir vermiş olur.

Gökkuşağı Renkli Erişte Makarnası nasıl pişirilmeli?

Gökkuşağı Renkli erişte makarnaları bildiğimiz gibi tencereye atıp pişirmiyoruz.Evet yanlış okumuyorsunuz, bu erişteleri pişirme işi biraz farklı. Kısaca bahsetmek isterim. Önce erişteleri tavada içine tereyağ veya sıvı yağ ile renk değiştirinceye kadar yakmadan kavuruyoruz.Evet bunu da yanlış okumadınız, “makarnayı kavuruyoruz“.Size tavsiyem güzel bir sonuç almak için teflon veya granit yapışmayan bir tavada yapmanız.Ve üzerine kapatabileceğiniz bir de kapağı olan bir tava olursa çok iyi olur.

Kavrulan eriştelere 1/1 oranında kaynar su ekleyip suyunu çekinceye kadar kısık ateşte kaynatın.Suyunu çektiği anda ocaktan alıp bir müddet dinlendirin.Bu kısmı birazcık pirinç pilavı yapmaya benziyor.Yani suyunu çeken eriştelerin demlenmeye bırakıyorsunuz.Ayrıca suyunu da süzmediğimiz için vitaminleri içinde kalıyor.Arzuya göre ceviz,rendelenmiş kaşar veya peynir ile servis yapabilirsiniz.Daha ne söyleyelim şimdiden herkese afiyet olsun.

Ilgaz Geleneksel Lezzet

Ilgaz Geleneksel Lezzet iletişim:

Sipariş vermek için +90 506 437 1378 Ayrıca Çankırı genelinde faliyet gösteren Koç Marketlerden temin edebilirsiniz
e-mail: ilgazdan@hotmail.com
Facebook www.facebook.com/GokkusagiEriste/
Web: www.ilgazgeleneksellezzet.tr.gg/
ILGAZ / ÇANKIRI

Gökkuşağı Erişte'den Hediye Paketi Geldi

Gökkuşağı Erişte’den Hediye Paketi Geldi

Gökkuşağı Erişte’den hediye paketi geldi.Bunu facebookda canlı yayın ile açtık.
Facebook ilk canlı yayın
Facebook ilk canlı yayın görüntülerini aşağıda paylaşıyorum.

Gökkuşağı Erişte Hediye Kutusunu Canlı Yayında Açtık

Ilgaz’dan gelen hediye erişte kutusunu facebookda ilk canlı yayınla açtık.

Gökkuşağı Erişte Tarhana Tadım Testi

Gökkuşağı Eriştenin gönderdiği hediye kutusundan çıkan tarhana mayalanarak (fermente) yapıldığı için lezzeti bir şahane olmuş.Çok beğendim.

Gökkuşağı Erişte Makarna Nasıl Pişirilir

Renkli erişteler nasıl pişirilir merak edenler için 2. defa anlatım videosu çektim, aşağıda detaylara ulaşabilirsiniz.

1 Kutu Dolusu Renkli Erişte Makarna ♡ Kutu Açılımı


Ilgaz Geleneksel Lezzet İndirim Kodu

Ilgaz Geleneksel Lezzet İndirim Kodu

Bloğumuza özel indirim koduna ulaşmak için tıklayın.

http://isacoturoglu.com.tr/sale/ilgazdan-geleneksel-lezzet-indirim-kodu.html

Ilgaz’dan Geleneksel Lezzetler Siparişlerimiz Geldi

Kırmızı Pancarlı Erişte Nasıl Pişirilir

Kırmızı Pancarlı Erişte Nasıl Pişirilir?

Kırmızı Pancarlı Erişte bildiğiniz erişteler gibi suda haşlanarak pişirilmiyor!Evet yanlış duymadınız, suda haşlanmıyor, tereyağında kavrulup renk değiştirinceye kadar, sıcak su ilave edip ocağın altını kısıyoruz ve 10 dak. demlemeye bırakıyoruz.

Kırmızı Pancarlı Erişte Kırmızı Pancarlı Erişte

Çorbalık Yoğurtlu Erişte Tarifi

ÇORBALIK YOĞURTLU ERİŞTE TARİFİ

Gökkuşağı Erişte yoğurtlu çorba tarifi için şu linkten ulaşabilirsiniz. https://isacoturoglu.com.tr/yorum/corbalik-yogurtlu-eriste-tarifi.html

Sebzeli Erişte Makarna Siparişim Ilgazdan Geldi

Ilgaz Geleneksel Lezzetten Rengarenk Sebzeli Erişteler Geldi

2018 Haziran ayında Ramazan ayının sonuna doğru sipariş ettiğimiz ürünler elime ulaştı ilk defa aldığım ürünlerde var, daha önceden aldığım ürünlerde…
Mesela fermente ev tarhanasını geçen yıl firma denememiz için hediye olarak göndermişlerdi, çok beğendiğim için 2 kg sipariş verdim.

Ilgaz Sebzeli Erişteler
Çankırı bölgesinde Perişka makarnası olarak bilinen makarnası ilk defa alıyorum, ayrıca Ömer Bey siyez unundan erişte makarna da yapmış, 500gr da denemek için aldım.Ev yapımı elma sirkesi, Çankırı kaya tuzu siparişi de elime ilk ulaşan ürünlerden olduğunu hatırlatmak isterim.Sizler okumak için fazla yorulmayın diye hepsini aşağıdaki video da anlatıyorum 🙂

Ilgaz Sebzeli Erişteler

Detaylar için tıklayın:
https://isacoturoglu.com.tr/yorum/sebzeli-eriste-makar-siparisim-ilgazdan-geldi.html