Eski Bloğumdan Kaç Para Kazandım

Bloğumdan kaç para kazandığımı anlatmadan önce bir kaç konu hakkında kısa bilgi vermek istiyorum.Eski bloğumun açılış tarihi 2007 yılı olup (www.isacotur.tr.gg) ilk zamanlar fazla içerik eklememiştim veya eklemiş olduğum gereksiz gördüğüm bir çok içeriği silip şimdiki şekline çevirerek bloğumu çöp olmaktan kurtardım.

Bloğuma Reklam Veren

Eski Bloğuma Reklam Veren Oldu Mu?

Eski Bloğuma (www.isacotur.tr.gg) reklam vermek isteyen şirket,firma bazlı teklif olmadı.Daha çok benim gibi kişisel bloğu olan arkadaşlardan karşılıklı reklam takası gibi mesajlar yoğun şekilde geliyor.Veya bloğumuzla röportaj yaparak, kendi blogları için içerik isteyen arkadaşlar oluyor.Ayrıca bloğuma reklam alabilmem için sitemin ziyaretçi sayısının giderek artması gerekiyor.Bunun için ağırlıklı olarak kalıcı ve yıllar geçse bile ziyaretçi çekebilecek içeriklere yer vermeye çalışıyorum.

Eskiden 10, 20 günlük tıklanma alan bloğum 2017 ilk aylarından itibaren ortalama 100 civarı ziyaretçisi (tekil hiti) var.Ve ziyaret edenler ağırlıklı olarak arama motorlarından sitemize ulaşıyorlar.Bu bir bloger için çok güzel bir şey olup, kendimizi motive etmemizi sağlıyor.Ayrıca google ilk sayfada çıkan bir çok içeriğim bulunmakta.

Bloğumdaki Google Reklamları Kime Ait

Eski Bloğumdaki Google Reklamları Kime Ait?

Bloğumuzda bulunan iki adet google reklamı bana ait değildir.Bu reklamlardan birisi üste diğeri ise sağ dikey reklamdırBedavasitem.com servis sağlayıcısı (webme.com firması) ücretsiz isim ve alanını kullandırdığı için bunu karşılamak için sisteme 2 adet google reklamı entegre ediyor.Yani bu ücretsiz hizmetin devam edebilmesi için firmanın gelir elde etmesi gerekiyor.Ve bu reklamlarla oynamak üzerini kapatmak yasak olup, tespiti halinde siteniz admin tarafından direkt siliniyor.Reklamları kaldırmak için premium üyelik seçeniği de var ve ücreti senelik ücret olan 34,80€ olup  ilk yıl için  29,90 € şeklinde kampanyası bile var.Blogerlardan bunu tercih eden çok az kişi var.
Bloğumdan Kaç Para Kazanıyorum

Eski Bloğumdan Kaç Para Kazandım?

Bloğumda hiç reklam yayınlamadım, yukarıda kısaca belirtmiştim.Yani reklam yayınlayıp karşılığında para almadım.Fakat bir çok yeni blog açan arkadaşa destekte bulunuyordum.Bunlardan birisi de Karatay Çubuk Turşusu olup sitene ve facebook sayfasına bir çok destek ve katkıda bulundum.Böylece bloğuma hediye gönderme döneminin kapılarını aralamış oldum.Bloğuma gönderilen hediyeleri kısa kısa sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Bloğumuza Hediye Gelen Karatay Çubuk Turşusu

Bloğumuza Hediye Gelen Karatay Çubuk Turşusu

Karatay Çubuk Turşusundan 2016 Eylül ayında karışık ve salatalık turşusu şeklinde (toplamda 5kg turşu) ilk hediyemiz elimize ulaştı.İşte o günlerde çekmiş olduğumuz video…

Detaylar İçin Tıklayın

Sonrasında kendim Karatay Çubuk Turşusuna sipariş verdim. Ve 3. siparişte fazla turşu gönderildi.Sanırım fazla gelen turşu da hediye olsa gerek.Ve bu videoyu da facebookdan canlı yayında açtım ve canlı canlı tadım testi yaptım.

#karatay #Turşu #tadım #testi

Isa Cotur paylaştı: 2 Mart 2017 Perşembe

Yukarıda gördüğünüz üzere hediyeler elime ulaştı ve karşılığında, teşekkür babında videolar çekerek üründen bahsettim ve sitem için de çok güzel bir içerik yazarak Karatay Çubuk Turşusuna destek oldum.Arkadaşlar hemen hatırlatayım, facebookda sık sık hediye çekilişi yapıyor, takip etmenizi kesinlikle öneririm.

isacoturoglu.com.tr/yorum/karatay-cubuk-tursusu.html

isacoturoglu.com.tr/sale/karatay-cubuk-tursusu-indirim-kodu.html

Hediye Çay Kutusu Geldi

Hediye Kızıl Büyü Çay Kutusunu Periscope Canlı Yayınında Açtık

Bloğumda Türkiyedeki Çay Markalarını bir araya getirmek için bir yazı yazdım ve firmalara da bloğumuzda sizden bahsettik şeklinde mesajlar attım. Bunlardan birisi olan İki Çay firması bize 1.kalite kiloluk bir çay kolisi görderdi.Bende jest olsun diye bunu Periscope İlk Canlı Yayını yaparak açtım.

Detaylar İçin Tıklayın

Detaylar için burayı tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/cay/hediye-cay-kutusu-geldi.html Türkiye’deki diğer çay markaları hakkındaki yazımıza ulaşmak için burayı tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/cay/turkiyedeki-cay-markalari-hangileri.html

 

Zazella Keçi Boynuzu Kreması

Hediye Zazella Keçiboynuzu Kremasını İnceledik

Başkent Ankara’da Sivas İl Tanıtım Günlerinde Keçiboynuzundan yapılan bir krema görmüştüm ve firma sahibine ürünü anlatmasını istemiştim.Ve videoyu bloğumda yayınlayacağımı belirttiğim için olsa gerek bana 2 farklı çeşitte keçiboynuzu kreması Hediye verildi.Bizde bunu bloğumuzda kapsamlı bir şekilde 3 video çekerek yer verdik.

Detaylar İçin Tıklayın

Detaylar için tıklayın https://isacoturoglu.com.tr/yorum/zazella-keci-boynuzu-kremasi.html

Üzerinden aylar geçti ve firmayı facebook satış grubu olan facebook.com/AnadoludanSofraniza/ gruba davet ettim.Şu an grupta satış ve tanıtım yapmaya devam etmesine vesile oldum.  

 

Haşhaşella Denedik Yorumladık

Hediye Haşhaş Kremasını Denedik ve Yorumladık

Ege illeri tanıtım gününde Haşhaşella ile karşılaştım.Çok ilginç ve sıra dışı bir ürün olan Haşhaşella dikkatimi çekti.Sitemde yayınlamak için bir video çektim.Firma promosyon konusunda çok cömert olup kalem, defter, haşhaşella kreması kavanozda ve pakette haşhaş ezmesi hediye olarak verdi.Diğer detaylar için burayı tıklayın.

Detaylar İçin Tıklayın

 

Korkut Gıda Zeytinlerim Geldi

Hediye Gelen İncir ve Zeytin Kolisini Canlı Yayında Açtım

Aydın’da bulunan ve Facebookda Anadoludan Sofranıza grubunda satış yapan Korkut gida veya diğer adıyla incircin.com sitesi hediye olarak bize incir, zeytin, reçel ve sızma zeytin yağı gönderdi.Tabi hediye olunca bunu canlı yayınla açarak paylaştık.İncirler şahane ve 1.kalite olduğunu belirtmek isterim.Canlı yayında yanlış bilgi vermişim düzeltmek isterim: büyük zeytin kalamata zeytin oluyor, küçük olanı ise eğri çekirdekli zeytindir.

Detaylar İçin Tıklayın

#CanlıYayın #HEDİYE #KUTUSUNU açarak başlıyorum Teşekkürler #İNCİRCİN

Isa Cotur paylaştı: 23 Şubat 2017 Perşembe

Detaylar: https://isacoturoglu.com.tr/yorum/korkut-gida-zeytinlerim-geldi.html

 

Gökkuşağı Erişte Hediye Kutusunu

Gökkuşağı Erişte’den Hediye Paketi Geldi

Çankırı il tanıtım günlerinde karşılaşmıştım.Bloğum için bir röportaj yapmıştım.2017 başında Facebookda üreticilerin kendi ürünlerini sattıkları Anadoludan Sofranıza Grubuna davet ettim.Ve kendileri için facebook beğen sayfası açtım, 2 ay kadar sonrada ücretsiz bir site açarak firmaya elimden geldiğince destek olmaya çalıştım.Bu destekler sonucunda firma tarafından teşekkür amaçlı bir hediye kutusu geldi.Bunu da facebookda canlı yayında açtım.

 

Hüseyin Topuz Mutluluk ve Başarının Sırları Kitabı

Yazardan İmzalı Hediye Gelen Kitap

Hüseyin Topuz beyden  Mutluluk ve Başarının Sırları Kitabının nasıl geldiğini kısaca anlatmak istiyorum.Kendi yönettiğim baner takas ağı olan ReklamlaKazana kendilerini davet ettim ve bloğu için reklam baneri hazırladım.Şu an bize hediye gönderdiği kitabının reklamı, baner takas ağında ücretsiz yayınlanmaya devam ediyor.Kargodan gelen hediye kitabı facebook canlı yayında açtım.İşte o video…

#Hediye #Kitap #Mutluluk ve #Başarının #Sırları @Hüseyin Topuz teşekkür ederim

Isa Cotur paylaştı: 5 Nisan 2017 Çarşamba

Hüseyin Topuz beyin bloğu: www.huseyintopuz.tr.gg/

Karabacaklar Tahin

Karabacaklar Tahin Hediyesi

Karabacaklar Tahin Facebook canlı yayınca açtım önümüzdeki günlerde pekmez ve susam da kargodan gelecek, bu kısım güncellenecek, takipte kalalım.

Detaylar İçin Tıklayın

#KarabacaklarTahin gelen #Hediye için çok teşekkür ederim

Isa Cotur paylaştı: 19 Nisan 2017 Çarşamba

Karabacaklar Tahin 

 

FiskoBirlik’in Verdiği Hediye Ürünleri

Giresun Günlerinde Fiskobirlik standında bir röportaj yaptık ve firma tarafından aşağıdaki videoda bulunnan ürünler deneyimlememiz için hediye amaçlı verildi.

Detaylar İçin Tıklayın

Fiskobirlik’e bir kez daha teşekkür eder Giresun Günlerindeki makalemiz için tıklayın. https://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankarada-giresun-tanitim-gunleri.html

 

Hediye Maranda Çay Geldi

Hediye Maranda Çay Geldi
Firmaya çay siparişi verdim ve hediye çay gönderdiler.İzlemeniz için kısa bir video çektim.

https://isacoturoglu.com.tr/cay/hediye-maranda-cay-geldi.html

Bedava bir siteden ancak bu kadar olduğunu söyleyebilirim.

Şimdi com.tr sitemizden ne kazanıyorsun diye soranlar olabilir.

Google reklamlarına tıklanınca (gösterime para vermiyor) para kazanıyor, yüzlerce kişiden sadece 15, 20 kişi reklama tıklıyor veya yanlışlıkla da  olabilir, Bazen 30 tıklamaya 40, 50 kuruş verirken bazende 2 veya üç katı veriyor, sanırım reklam verenlerin bütçeleriyle alakalı olsa gerek.

Diğer reklam ise  Admatic reklamlar gösterim başı veriyor, admatic reklamda tıklamaya para vermiyor sadece gösterime para verdiğini söyleyebilirim.