Facebookda Anadolundan Sofranıza grubunda Aydın İnciri satan Yasemin Korkut geçtiğimiz yıl ulusal medyada haber olduğu haberini sizlerle paylaşmıştım, eğer yeni haberi olanlar varsa yazımızı buraya tıklayarak okuyabilir.

Aydın İnciri Nereden Alınır? Yasemin Korkut Anlatıyor

12.Ege İlleri Tanıtım Günlerinin onur konuğu olan Aydın, Başkent Ankaralılar tarafından yoğun ilgi gördü.Bizde Ege Günlerinde birbirinden güzel videolar çektik ve youtube kanalımızda paylaştık izlemek için buraya tıklayın. Paylaştığımız videolar içinde Yasemin Korkut hanımın stantına da uğradık.Aydın inciri hakkında detaylı bilgiler aldık, aşağıda paylaştımız videolardan detayları izleyebilirsiniz.

 

Aydın İnciri Nereden Alınır? Yasemin Korkut Anlatıyor

Aydın inciri her yerde satılıyor fakat 1. kalite inciri her yerde bulamazsınız veya 2. kalite ürünü 1.kalite ürün gibi satılıyor.Haliyle hepimizde bu incir gerçekten 1. kalite incir mi diye aklımıza takılıyor olabilir.İşte bu tür soruların cevabını coğrafi işaret alan Aydın inciri satışıyla sosyal medya da ünlenen Yasemin Korkut bizlere tüm yönleriyle anlattı.

12.Ege İlleri Tanıtım Günlerinde biz video çekerken stantlara gelenlerin ilk sordukları şey incir kaç para deniliyordu, bunu kulaklarımla çokca duydum, ama incir kaçıncı kalite diye soranı hiç ama hiç duymadım.Evet üzücü bir durum, aslında bu sorunun daha fazla sorulmasını ziyaretçilerden beklerdim.Üstelik bu yıl Aydın, inciri ile Ankaralıların misafiri olmuşken…Sizler sormayı unutmuş olabilirsiniz diye, sizin yerinize biz bu işin uzmanı, incirin üretiminden paketlenip satışına kadar her konusuna hakim Yasemin Korkut’tan önemli bilgiler aldık.Bizim bu videomuzu izleyenler gerçekten Aydın inciri konusundan bundan sonra kolay kolay emek simsarlarına kanmayacaklarını düşünüyorum.

Kadın Girişimci Desteğiyle “Yasemin Düztepe Korkut” Kendi İşinin Patronu Oldu

Kadın Girişimci Desteğiyle “Yasemin Düztepe Korkut” Kendi İşinin Patronu Oldu

Fuara ilk defa katılacak isimlerden birisi de bizim daha önceden kendisinden incir, zeytin, reçel gibi ürünler aldığımız Yasemin Korkut’da katılacak.İncir diyarı Aydın’ın Kuyucak kasabasında yaşayan ve geçimini ailecek tarımla sağlayan Yasemin Korkut, Facebook’ta Kurduğumuz Anadoludan Sofranıza grubunda üretici olarak ürünlerini satmaktadır, merak edenler hemen facebook grubuna üye olsun, bir çok harika ürünü bu grupta bulabilirsiniz. facebook.com/groups/AnadoludanSofraniza/

Yaklaşık 3 yıldır internetten tanıştığımız Yasemin Hanımı bu gün bir çok ürün sattığı müşterisi gibi bizde Ankara’da görme ve tanışma fırsatına ereceğiz.Yasemin Korkut hanımı daha yakından tanımak isteyenler aşağıdaki linkten daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.Fuarda standı Aydın Belediyesinin yanında olacak olup ürünlerinin üzerinde Bilara markası var (Bilara eski köylerinin adını ürünlerinin marka ismi olmuş)
https://isacoturoglu.com.tr/yorum/kadin-girisimci-destegiyle-kendi-isinin-patronu-oldu.html


buraya resimler eklenecek….