Google Plus Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri 2018

Google + veya diğer okunuşu olan Google Plus sosyal medya imlemesi platformunda takipçi sayısı nasıl artırılabilir şeklinde bir yazı yazma ihtiyacı duyduk.Çünkü google plus hakkında son değişiklik 2018 başlarında yapılan değişiklikten sonra hiç kimse bu konu hakkında bir şey yazmamış.

Google Plus Çerçeveler 2018 Yılında Kaldırıldı

Google Plus Çerçeveler 2018 Yılında Kaldırıldı

Google plus çerçeveler kullanımı genellikle aynı konuda paylaşımların yapıldığı sosyal ağ içindeki sadeleştirilmiş odalardı.Böylece çerçeve içinde yapılan paylaşımlar doğrudan hedef kitlesine hitap ediyordu ve güzel geri dönüşler alınabiliyordu. Google plus ağında bu çerçeveler sayesinde kullanıcılar kişileri takip etmek yerine çerçeveleri takip ediyorlardı.Örnek verecek olursak Facebook grupları google plus çerçevelere benzetebiliriz.2018 yılı başında google plus çerçeve özelliği yayından kaldırıldı.Aslında bazıları içinde kafa karışıklığı gibi algılanıp platformu kullanmak isteyenleri caydırdığını düşünenlerde vardı, neyse fazla tartışmaya girmeden biz konumuza dönelim.

Google Plus Neden Popüler Değil

Google Plus Neden Popüler Değil?

Google plus popüler mi değil mi bilemiyorum, ama sosyal medya ana akımlarına baktığımızda Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest, Linkedin gibi direkt hedef kitlesine yönelmek yerine daha geniş kitlelere hizmet sunma düşüncesinden dolayı google plus ağının biraz geri kalmasına neden olmuş olabilir.Google diğer uygulamaları, arama motoru özelliği, videolar için youtube veya ücretsiz blog için Blogspot, mobil uygulama platformu için Google Play, Google Haritalar aslında kendi katagorileri içinde başarısını kanıtlamış olduğunu söyleyebilirim.Ama Google Plus ağının Türkiye’de çok mu popüler derseniz, popüler olduğunu söyleyebilirim ama çok popüler değil, örneğin bir facebook veya twitter, instagram gibi değil. Yeni bir telefon aldığınızda içinde yüklü olarak Google tarayıcı, haritalar, google play, youtube, gmail ve google+ kurulu olarak gelmesi yeni kullanıcılara ulaşması için güzel bir taktik olduğunu düşünüyorum, sanırım sizde benimle aynı fikirdesiniz 😉

Google+ Kişiye Özel URL Almak

Google+ Kişiye Özel URL Almak

Google+ hesabınızın url linki https://plus.google.com/106150387050692452686 yerine https://plus.google.com/+isacoturBlog şeklinde görünmesi için ücretsiz olarak belli şartları sağlayan kullanıcılar özel url alabiliyor.

Google+ Kişiye Özel URL Alma Şartları

  • Google+ hesabınızın açılışı 30 gün geçtikten sonra başvurun
  • Profilinizde fotoğraf bulunduğundan emin olun
  • En az 10 takipçiye sahip olmanız gerekiyor
  • Hesabınızın iyi durumda olduğundan emin olun

Özel URL’nizi Google+ ile alınması için yukarıda belirtilen özelliklere uygun olunması gerekmektedir. Bu özelliklere vasıfsanız Google+ sayfa veya profilinizin üst kısmında Özel URL AL şeklinde bildirim görmeniz gerekir.İşlemleri devam ederek telefonunuza gelecek şifreyi girerek tamamlayabilirsiniz.Özel URL ile takipçiler kazanma açısından az da olsa bir avantaj sağlıyor, bu işlemi yapmayı unutmayın.

Google Plus Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri 2018

Google Plus Takipçi Sayısı Artırma Yöntemi 2018

İlk yapmanız gereken şey kendi profinizde paylaşımlar yaparak başlayın, resimler dikkat çekici güzel olursa +1 beğenileriniz artmaya başlayacaktır.

Sonra Sol dikey kısımda Ana Sayfa altında keşfedin ve Topluluklar kısmına girip biraz bir yere üye olup son paylaşım yapanlara üye olmanızı öneririm, çünkü takibe takip son zamanlarda diğer sosyal ağlar gibi google+  çok popüler.

Takip edeceğiniz kişinin google+ profiline girip en son paylaşımı ne zaman yapmış kontrol edin, eğer yakın zamanda yapmışsa google+ kullandığını buradan anlayabilirsiniz.Bazı profiller sırf siteye ziyaretçi çeksin diye biraz paylaşım yapıyorlar ve bir daha google+ kullanmıyorlar, bu tür profillere abone olmanızın size bir faydası olmayacaktır, size trafik sağlayacak (geri dönüş yapacak) kişileri takip etmenizi öneririm.

Google+ da kişiyi takip ettikten sonra profilinde en son 2 paylaşımını +1 bırakın, bunu yaparak kendi profilinize nazikçe davet etmiş olacaksınız, yani takibe takip +1’e +1 yapıyorum demek gibi düşünebilirsiniz.

Google+ Ana sayfada en güncel paylaşımların altına yorum yaparak profilinizin ziyaret edilmesini ve gönderinizin +1 almasını sağlayabileceğiniz diğer bir yöntemdir.

Yorum yaparken dikkat edin sürekli aynı kelimeyi kopyala yapıştır gibi yapmayın, google+spam olarak görürse hesabınızı askıya alabilir ve google+ askıya alınan hesapları tekrar aktive etmek çok zordur.

Google+ Çiçek Böcek Paylaşımları +1 Çok Almasının Nedeni

Google+ Çiçek Böcek Paylaşımları +1 Çok Almasının Nedeni?

Google+  eski hesabım 750 kadar takipçisi olmuştu ve spama düşüp hesap askıya alındığı için bir süre ara verdim google+ ağına.Sonra geçtiğimiz yıllarda tekrardan yeni hesapla sıfırdan abone elde etmeye çalıştım ve yukarıdaki deneyimlerimi de sizlerle paylaştım.Bu esnada google+ da çokça dikkatimi çeken çiçek, böcek diye tabir edilen çok sıradan görsellerin bir sürü beğeni aldığını gördüm, ilk başlarda çok garibime gitmişti, benim paylaşımlarım onlardan daha iyi olmasına rağmen +1 sayısı çok azdı.

Bir süre araştırınca bunun alsında yukarıda saydığım taktiklerden oluştuğunu gördüm.Eğer paylaşımınız dikkat çekiciyse ve merak uyandırıyorsa +1 sayısı artırabilirsiniz fakat bunun için biraz da çaba göstermeniz gerekiyor, sadece profilinizde paylaşmak yetmiyor, diğer kullanıcıları davet etmeniz gerekiyor diyebilirim kısaca 😉 Bu konu hakkında bir de video çekeceğim sizlere fikir vermesi açısından, youtube yüklenince aşağıda paylaşacağım, takipte kalın.

Google+ Neden Kapanıyor? Google+ Ne Zaman Kapanacak?

Google+ Neden Kapandı?

https://isacoturoglu.com.tr/code/google-neden-kapaniyor-google-ne-zaman-kapanacak.html

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html

Youtube Video İzlenme Sayısını Arttırma Yöntemleri

YOUTUBE VİDEO İZLENME SAYISINI ARTTIRMA YÖNTEMLERİ

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-video-izlenme-sayisini-arttirma-yontemleri.html

 Youtube Abone Kasma da Yapılan Hataların Neler

 YOUTUBE ABONE KASMA DA YAPILAN HATALARIN NELER

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

YOUTUBER “MİKROFON SÜNGERİNE LOGO BASKISI” HEDİYE GELDİ
YOUTUBER “MİKROFON SÜNGERİNE LOGO BASKISI” HEDİYE GELDİ
https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/youtuber-mikrofon-sungerine-logo-baskisi-hediye-geldi.html

YouTube 2000 Abone Olduk

YOUTUBE 2000 ABONE OLDUK

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-2000-abone-olduk.html