Google‘ın sosyal medya platformu olarak hayatımıza giren Google+, yolun sonuna geldi. 2011 yılında kullanıma sunulan ve 2015 yılında büyük bir tasarım değişikliğine uğrayan Google+, hiçbir zaman popüler bir sosyal medya platformu haline gelemedi. Fakat tüketici versiyonunun kapatılacağı açıklanan Google+’ın kapanma nedeni popüler olamaması değil!

Google+ Neden Kapanıyor?

Google+ Neden Kapandı?

Google+ ortaya çıkan büyük bir güvenlik açığı nedeniyle kapatılıyor. Konu ile ilgili açıklamalar da yapan Google, söz konusu güvenlik açığının geçtiğimiz Mart ayında düzeltildiğini açıkladı.

Güvenlik açığı nedeniyle ulaşılan bilgiler arasında isimler, e-posta adresleri, doğum tarihleri, cinsiyet, profil fotoğrafları, yaşanılan yerler, meslek ve ilişki durumu yer alıyor.

Google+ Ne Zaman Kapanacak?

Google+ Ne Zaman Kapandı?

Google+ kapanma sürecinin yaklaşık 10 ay süreceğini ve 2019 yılının Ağustos ayında sonlanacağını tahmin ediliyor. Google’ın açıklamalarına göre Google+ kullanıcı oturumlarının %90 5 saniyeden daha az sürüyor. Google+’ın sadece tüketici versiyonunun kapatılacağını da belirtelim. Özellikle iş arkadaşları arasındaki iletişimi kolaylaştıran kurumsal Google+ versiyonu ise kullanılmaya devam edecek. Kurumsal versiyonun önümüzdeki dönemlerde yeni özellikler kazanacağını da ekleyelim.

Google+’ın güvenlik açığı nedeniyle kapatılmasının ardından yeni güvenlik önlemleri almayı da hedefleyen Google, servisleri için yeni düzenlemeler getirecek. Yeni düzenlemelerin kullanıcı verilerini korumak için geliştirilen Project Strobe‘nin bir parçası olacağını da ekleyelim.

Google+ Ne Zaman Kapanacak?

Google+ Uygulamasına erişimleri kısıtlanacak

Yapılacak olan API değişiklikleri, geliştiricilerin Android cihazlar ve Gmail üzerindeki verilere erişimini sınırlayacak. Değişikliklerle birlikte geliştiriciler Android cihazlardaki arama ve sms kayıtlarına ulaşamayacaklar. Gmail için güvenlik önlemleri oluşturulduğunu da belirtelim.

Google, Gmail’in tüketici sürümünün kullanıcı veri politikasını da güncelleyecek. Bu güncelleme ile uygulamaların kullanıcı verilerine erişimleri kısıtlanacak. Yapılacak olan değişikliklerle birlikte izin süreçleri daha yavaş ilerleyecek fakat çok daha güvenli bir çözüm sunulacak.

Google Plus Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri 2018

Google+ Takipçi Artırma Yöntemleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/google-plus-takipci-sayisi-artirma-yontemleri-2018.html

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

YouTube Abone Kasma Siteleri 2020

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

İnstagram Takipçi Kasma Siteleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Siteleri

https://isacoturoglu.com.tr/code/instagram-organik-takipci-kasma-siteleri.html

Google 1 Sayfada Çıkmak

GOOGLE 1. SAYFADA ÇIKMAK

Google 1. sayfada çıkmak için kendi denediğim ve çok başarılı sonuçlar aldığım ve bir çok web sitesinde olmayan o çok özel detayları sizlerle de paylaşıyorum.Detaylar için şu linke tıklayabilirsiniz.
https://isacoturoglu.com.tr/code/google-1-sayfada-cikmak.html

 Youtube Abone Kasma da Yapılan Hataların Neler

 YOUTUBE ABONE KASMA DA YAPILAN HATALARIN NELER

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-abone-kasma.html

YOUTUBER “MİKROFON SÜNGERİNE LOGO BASKISI” HEDİYE GELDİ
YOUTUBER “MİKROFON SÜNGERİNE LOGO BASKISI” HEDİYE GELDİ
https://isacoturoglu.com.tr/code/ads/youtuber-mikrofon-sungerine-logo-baskisi-hediye-geldi.html

YouTube 2000 Abone Olduk

YOUTUBE 2000 ABONE OLDUK

https://isacoturoglu.com.tr/code/youtube-2000-abone-olduk.html