Ankara Akm'de Çorum Tanıtım Günleri 2017

Ankara Akm’de Çorum Tanıtım Günleri 2017

Ankara’da 4.Çorum Tanıtım Günleri için bu günlerde hummalı bir çalışma sürüyormuş.Fuar görselleri bakımında çok iddalı işlere imza atan Çorum, bakalım bu yıl tanıtım kapak görsellerinde neyi ön plana çıkaracak merakla bekliyorum.
Geçen yıl güvenlik gerekçesiyle iptal olan Çorum Günleri için iddialı bir dönüşle Ankaralılarla buluşacak.Çorum Dernekler Federasyonu çatısı altında yapılan toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda iş adamının katılmış.

Çorum Tanıtım Günleri Ankara’da Başlıyor

Ankara’da Çorum Tanıtım Günleri Ne Zaman?

Ankara’da Çorum Tanıtım Günleri 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara Akm Fuar alanında ziyaretçileriyle buluşacak.Açılış töreni 12:30 gerçekleşecek olup fuarı ziyaret etmek isteyenler 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edebilirler. Çorum Tanıtım Günlerine bizde katılıp sitemizde detayları paylaşacağız, yazımızdan haberdar olmak isteyenler sayfa altındaki e-posta abonesi ol kısmına mail adreslerini bırakmalarını rica ederim.

Çorum'un Neyi Meşhur

Çorum’un Neyi Meşhur?

Çorum Leblebisi
Çorum Baklavası (Güllü Burma)
Çorum İskilip Dolması
Çorum Osmancık Pirinci
Çorum Hattuşaş
Çorum Alacahöyük Örenyeri
Çorum Yazılıkaya
Çorum İskilip Kaya Mezarı
Çorum İncesu Kanyonu
Çorum Saat Kulesi

Çorum Günleri Etkinlik Takvimi

Çorum Günleri Etkinlik Takvimi

Çorum Tanıtım Günleri etkinleri 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 12:30 resmi açılış ile başlıyor.Tahminim sabah saat 10 gibi fuarı gezmeye başlayabilirsiniz, fakat resmi açılış öncesi hummalı bir çalışma olma durumu muhtemel görüyorum.Çorum Tanıtım Günlerinin resmi açılışını kendisi de Çorumlu olan Maliye Bakanı Naci Ağbal yapacağı duyuruldu.(Naci Ağbal doğum yeri Bayburt olarak görünüyor sanırım Baba veya Anneden dolayı Çorumlu olsa gerek)
Çorum Tanıtım Günlerinde promosyon saatleri paylaşarak devam ediyorum.
Çorum Tanıtım Günleri 1.Gün
12:30 da resmi açılış da Çorum’un meşhur leblebisi ikram edilecekmiş, tabi izdihamdan kalır mı bilemiyorum.
14:30 da Çorum İskilip Dolması ikram edilecek.
Çorum Tanıtım Günleri 2.3. ve 4.Gün
Gün içinde Çorum Leblebisi İkramları olacağı yazıyor, gidip görmeden bir şey diyemeyeceğim.Diğer etkinlikleri gezip video olarak çekip bu sayfada yayınlayacağım merak edenler bizi sayfa altında bulunan e-posta abone ol kısmına üye olarak takip etmelerini rica ederim.

Çorum Tanıtım Günleri Kitapçıkları

Çorum Tanıtım Günleri Kitapçıkları

Yukarıda gördüğünüz gibi Çorum Tanıtım Günleri Kitapçıkları fuarda en çok dağıtılan dergi olacağını düşünüyorum, fuar öncesi yetkililerden temin edebilirsem video olarak çekip sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

Çorum Tanıtım Günleri Afişleri Ankara Caddelerinde

Çorum Tanıtım Günleri Afişleri Ankara Caddelerinde

Çorum Tanıtım Günleri afişleri Ankara caddelerini süslemeye başladı.Ankara Akm İl Tanıtım Günleri 2017 son fuarı bakalım bizleri neler bekliyor çok merak ediyorum.Bu arada hala bana mesaj atıp fuarı siz mi düzenliyorsunuz diye soranlar var, bolca stant kiralamak isteyenler mesaj atıyor.Merak edenler ve bilmeyenler için tekrar ediyorum, fuar organizatörleri ile bir alakam yok, sadece Akm fuarlarına katılıp video, fotoğraf, özel röportajlar yapıp bunları sitemde uzun uzun anlatıyorum, bir çeşit ücretsiz tanıtım gibi düşünebilirsiniz.Hem sitemde özgün içerik olmuş oluyor, hem de İl Tanıtımı için gelen  tanıtıma muhtaç başarılı ürünleri sitemde anlatıp paylaşarak bir çeşit destek oluyorum, hatta fuar sonrası iletişime geçip sitemde ayrıca tanıtıyorum ve facebook sayfası açıp kullanımı konusunda ücretsiz destek de veriyorum.(Çorum Günleri öncesi baktığım sayfa sayısı 23 olmuş devamı da gelecek gibi…)

Çorum Tanıtım Günleri Öncesi Hazırlıkları

Çorum Tanıtım Günlerinden bir gün önce elimize ulaşan hazırlık görüntülerinden bir kaçını sizlerle paylaşıyorum yarın fuara gidip daha fazla detayı sitemizden ulaşabileceksiniz.

Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri
Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri
Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri
Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri
Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri  Çorum Tanıtım Günleri


2017 Yılının Son Fuarı Çorum Günlerindeydik

Çorum Tanıtım Günlerinin ilk günü öğleden sonra 3 gibi gittik.Yöresel yemek çadırı bölümünün bir kısmında büyük kazanlarda pilav (İskilip dolması) ve un helvası yapmışlar, gelen misafirlere ikram ediyorlar.Aşağıda videoyu izlediğinizde daha güzel anlayacağınızı düşünüyorum.Yemek çadırına kadar gittin İskilip dolması ve un helvasının tadına bakmışsındır, nasıl bi şey diye soranlar olabilir.Fakat ikisinin de tadına bakamadım o kadar kalabalık ki (bedavacılar sanırım bu bölüme doluşmuş) … Eğer tatlarına bakabilseydim burada da deneyimlerimi ve değerlendirmemi yapmış olacaktım.

Çorum un helvası Çorum un helvası

İskilip dolması İskilip dolması

İskilip dolması

 

Kırım Türkleri Çorum Tanıtım Günlerinde

Kırım Türkleri Çorum Tanıtım Günlerinde

Çorum’da yaşayan Kırım Türkleri Derneği oldukça hesaplı ürünler sattığını söyleyebilirim.Fuara gidecek arkadaşlar mutlaka bu ürünleri yakında görmelerini istiyorum.Bir kaç parça ürün alacağınızı düşünüyorum.Fiyatlarını videoda bulunuyor…

Ilgaz Bal Evi Çorum Günlerinde

Çorum Günlerinde Ilgaz’da bal üretimi yapan emekli memur Şükrü Karaman’dan ürünleri hakkında kısa bir bilgi aldım.

Arifegazili Derneği Çorum Tanıtım Günlerinde

Arifegazili Köyü Derneği standındaki peyniri lezzetli buldum, detaylar için videoyu izleyebilirsiniz

Osmancık Pazarı Çorum Tanıtım Günlerinde

Çorum Osmancık Tekmen köyü, fuarda pirinç, gözleme ve ceviz gibi ürünler satıyor, detaylar aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

 

Çorum Leblebisi Fuarda Yoğun İlgi Gördü

Yöresel ürünler çadırı çıkışında bulunan ve Çorum Leblebisi yoğun ilgi gördü.Herkes değirmende üğütülen leblebilerin tadına bakıyordu.O kadar kalabalıktı ki videoyu havadan zar zor çektim.

Çorum Günleri Yöresel Ürünler Çadırı

Çorum Günleri Yöresel Ürünler Çadırı

Çorum Günleri Yöresel Ürünler Çadırında yukarıda anlattıkları genel olarak aşağıya daha detaylı bir video olarak ekledim.Fuara gitmeden önce 15 dak video izleyerek gelmenizi öneririm.

Çorum Günlerinde Takipçilerimizle Karşılaştım

Çorum Günleri Yöresel Ürünler Çadırından çıktım ve videoyu sonlandırırken bir amca yanıma yaklaştı ve “isa cotur sen misin” dedi, ağzım açık kaldı.Evet fuarları bizden takip eden ve bizi çevresindeki herkese haber verip reklam eden Galip Kaymak Beyin eline mikrofonu verip anlatmasını istedim, çok heyecanlandı diyebilirim, devamı için videoyu bakmanızı rica ederim…

 

Tv 19 Çorum Tanıtım Günleri Özel Röportajları

Çorum Tanıtım Günlerinde Çorum’dan gelen yerel tv kanalı Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile fuarda röportaj yaparken kameralarımıza takıldı.


Aşağıda video olarak paylaştım, ve fuar içinde Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile taş binada Çorum Valiliği standındaki yoğun hengamenin arasında kalmışken tam arkamdaymış, tesadüfen karşılaştım ve ayak üstü bizde röportaj yaptık.Çok mülayim, röportaj verirken bile bir eli cebinde oldukça rahat ve öz güveni yüksek, samimi ve cana yakın biri gibi geldi.İşte onların video kaydı aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çorum  Valiliği standında video çekerken, tam bilmediğim için Çorum Valisi Necmeddin Kılıç Beyi yanlışlıkla Çorum Belediye Başkanı olarak söylemişim, etrafımdaki meraklı kalabalık hemen uyardılar, Başkan oradaki değil şu an arkandaki diye, ve sonrasında ufak bir duraksamadan sonra güzel bir röportaj olduğunu düşünüyorum.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü

Pirincin Başkenti “Osmancık”

Çok iddialı bir sloganla fuara katılan Osmancık Belediyesi ve Osmancık Pirinci standında kısa bir mola verdim.Ve öğrendik ki Çorum Osmancık’da 60 yıldır pirinç üretimi yapıldığını, eskiden pirinç üretildikten sonra Tosya’da (Kastamonu) bulunan fabrikalarda işlendiğini daha sonraları, Tosya’da da pirinç üretimine başlamış.Bu yıl ilk baharda Kastamonu Günlerine gitmiştim, ve pirinç çeşitliliği bakımından bir hayli çeşit gördüm.Osmancık Belediyesi neyi düşünerek tek bir pirinç çeşidiyle fuara katılmış bir türlü anlam veremiyorum, Osmancık’da bir çok çeşit pirinç yetiştiğini düşünmeden edemiyorum.

Kastamonu Günlerinde Tosya Pirinci standında çektiğim videoyu aşağıya ekliyorum, sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlamış olacaksınız.Çorum Günleri stantlarda satılan siyah/ esmer pirinç diye ismi geçen ve şeker hastalarının yiyebildiği pirinci bile gördüm.

Pirinç’den Sabun ve Kolonya yapıldığını biliyor muydunuz

Osmancık standında pirinçten yapılan sabun ve kolonyayı duyunca şok geçirdim, yok artık dedim.Detaylı bilgiler aldım ve bu ürünleri yapan Figen Hanım geçen yıl vefaat ettiğini söylediler.Bu çok ilginç ürünlerin devam edip etmeyeceği hakkında sanırım varislerine büyük görev düştüğünü düşünüyorum.Umarım pirinçten yapılan sabunlar inovatif olarak ihraç edilen ürünler arasındaki yerini alır.

Hattuşa Grup Otelleri Çorum Tanıtım Günlerinde

Hattuşa Grup Otelleri Çorum Tanıtım Günlerinde faaliyetleri hakkında Ahmet Gedik Beyden detaylıca bilgiler aldık. Hattuşa Grup Oteller Grubu Türkiye’de 6 farklı bölgede oteli olduğunu duyunca gerçekten çok şaşırdım.Detaylara videomuzdan ulaşabilirsiniz.

 

Sungurlu Belediyesi Çorum Tanıtım Günlerinde

Boğazkale Belediyesi Çorum Tanıtım Günlerinde

Çorumlu Amir’in Arkadaşları Çorum Günlerinde

Çorum Tanıtım Günleri Part 1

Çorum Tanıtım Günleri Part 2


ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2016

ANKARA AKM FUAR TANITIM GÜNLERİ 2017

2017 yılında Ankara Akm Fuar alanında hangi fuarlar oldu? Sorunun cevabını merak edenler tıklasın.
http://isacoturoglu.com.tr/akm-fuar/ankara-akm-fuar.html